Zpět na » » Disciplinárka trestala: Zápotočný i Pilař slyšeli nepříjemné verdikty

Disciplinárka trestala: Zápotočný i Pilař slyšeli nepříjemné verdikty

Disciplinárka trestala: Zápotočný i Pilař slyšeli nepříjemné verdikty © sparta.cz - Sparta Praha - Viktoria Plzeň, Václav Pilař (Plzeň) v akci

0

Líbilo se

15.03. - Sparťanský obránce Tomáš Zápotočný i plzeňský záložník Václav Pilař byli dodatečně potrestáni za situace, které se udály během vzájemného utkání Sparty a Plzně. Fotbalista Sparty v utkání hrubě fauloval, Pilařovi byla vyčteno simulování v pokutovém území.

Obránce Sparty dostal od disciplinární komise distanc na dva zápasy, Pilař musí zaplatit pokutu 30 tisíc korun.

Zápotočného disciplinární komise dodatečně potrestala za zákrok na plzeňského záložníka Daniela Koláře V samotném utkání totiž rozhodčím Liborem Kovaříkem postižen nebyl. Delegát utkání ve své zprávě rozhodčímu vytkl, že nepotrestal Zápotočného žlutou kartou nebo přímo červenou. Disciplinární komise vyhodnotila zákrok Zápotočného na Koláře jako surovou hru.

Ve stejném utkání na sebe upozornil i Václav Pilař. Při útočné akci ve velkém čtverci Sparty upadl po skluzu Jiřího Jarošíka a teatrálně přihrál svůj pád. Z videozáznamů vyplynulo, že Jarošík se Pilaře vůbec nedotkl. Mladý český reprezentant však svým "vystoupením" natolik přesvědčil rozhodčího Kovaříka, že nařídil pokutový kop. Komise rozhodčích podala podnět k prošetření případu, který vykazuje znaky nesportovního chování. Pilařovo chování ocenila disciplinární komise finančním trestem ve výši 30 tisíc korun.

Na Strahově ve čtvrtek zasedala i komise rozhodčích FA ČR, vedená Dagmar Damkovou, která se bude zabývat výkony rozhodčích v tomto zápase. "V tom zápase nebylo ani ze strany rozhodčích všechno v pořádku a předpokládám, že padnou nějaká omezení delegací," řekla agentuře Mediafax Dagmar Damková.

Oba kluby, Sparta Praha i Viktoria Plzeň, verdikty disciplinární komise přijaly a proti trestům se nebudou odvolávat. V tomto duchu se vyjádřili tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík i generální ředitel Viktorie Plzeň, kteří hráče na jednání disciplinární komise v sídle FA ČR doprovázeli.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, Mediafax

Související odkazy
Nejnovější články