Zpět na » » Fanoušci Slavie se domluvili na protestu proti Strakovi, přijdou v černém a nebudou vyvěšovat vlajky

Fanoušci Slavie se domluvili na protestu proti Strakovi, přijdou v černém a nebudou vyvěšovat vlajky

Fanoušci Slavie se domluvili na protestu proti Strakovi, přijdou v černém a nebudou vyvěšovat vlajky © slavia.cz, Martin Malý - Fanoušci

1

Líbilo se

05.10. - Čtyřčlenná delegace příznivců fotbalové Slavie Praha se ve středu sešla v Edenu s majitelem klubu Alešem Řebíčkem a jeho bratrem, členem představenstva Adamem Řebíčkem, aby spolu prodiskutovali jejich poslední kroky včetně jmenování nového trenéra Františka Straky. Ten na závěr schůzky dorazil také.

Na setkání s šéfy Slavie přišlo pět členů vedení slávistického fanklubu, na jednání ale byli vpuštěni jen čtyři z nich. Lukáš Vala alias Strašák, proslulý svými razantními postoji k současným šéfům klubu, ke stolu připuštěn nebyl. Šéfové Slavie s ním mluvit odmítli.

"Děkuji fanouškům za konstruktivní a korektní diskuzi. Je hodně bodů, na kterých se shodujeme, a samozřejmě také ty, na nichž se shodnout nemůžeme. Každopádně jsme nastavili nějaký systém spolupráce, který budeme dodržovat," shrnul schůzku Adam Řebíček.

Protesty proti Františku Strakovi, potažmo vedení klubu ale jednání neodvrátilo. "S tím počítáme. Fanoušci nám však vysvětlili, že ta forma protestů bude slušná. Násilné vniknutí na hřiště nenastane, za což jim znovu děkuji," dodal Řebíček.

Předseda fanklubu Tomáš Dvorský jeho slova potvrdil. "Protestovat se asi bude, ale nějakou demolici stadionu nečekejte. Myslím, že vysvětlení šéfů klubu bude některým fanouškům stačit, ale najdou se i ti, kteří se s ním nespokojí," poznamenal Dvorský.

Kouč František Straka leží červenobílým příznivcům v žaludku kvůli své sparťanské minulosti i svým vyhlášením na adresu svého současného zaměstnavatele. Když tam trénoval, dal hráčům Sparty před derby "S" v rámci namotivování týmu tatarský biftek ve tvaru slávistické hvězdy. "Pan Straka přišel a vyříkali jsme si to s ním i s vedením. Bude to ale běh na dlouhou trať," řekl stroze Dvorský.

K celé věci se vyjádřil nakonec i Vala. "Schůze jsem se zúčastnit nemohl, jen jsem Adamovi Řebíčkovi před stadionem řekl, že od nás kladné reakce čekat nemohou. S negativní odezvou se zkrátka musí smířit," podotknul nepsaný vůdce slávistického kotle. "Problém je v celém vedení, nejen ve Strakovi. Jeho příchod byl takovým posledním hřebíčkem do rakve," má jasno.

Slávističní příznivci se rozhodli, že na utkání přijdou v černém a nebudou vyvěšovat tradiční vlajky. Podle slov "Strašáka" bude nesouhlas se jmenování Straky koučem Slavie vyjádřeno i v tradiční pozápasové děkovačce.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Související odkazy
Nejnovější články