Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » » Torres: Loňská sezóna byla pro mě nejhorší ze všech

Torres: Loňská sezóna byla pro mě nejhorší ze všech

Torres: Loňská sezóna byla pro mě nejhorší ze všech © zimbio.com - útočník Chelsea Fernando Torres

2

Líbilo se

19.06. - Útočník Chelsea Fernando Torres by nejradši vymazal ze své paměti loňskou sezónu. Španělský reprezentant přestoupil na Stamford Bridge z Liverpoolu za 50 milionů liber během lednového přestupního termínu. Torres prožíval na západě Londýna doslova peklo, když se ne a ne prosadit a vstřelit svůj premiérový gól.

V médiích se poté rozhořely diskuze, že byl Fernando Torres zbytečným nákupem a Chelsea měla za utracenou částku koupit jiného hráče, a třeba i dva. Španělský útočník se snažil připojit k Didieru Drogbovi a navázat na jeho výkony, jenže během jeho působení v dresu Blues se mu podařilo vstřelit jednu jedinou branku.

Dokonce i jeho výkony během prvních měsíců sezóny v Liverpoolu zaostávaly hluboko pod jeho průměrem. V té době se ale všichni domnívali, že si svou daň vybírala účast na mistrovství světa v Jihoafrické republice, ve kterém dokráčeli Španělé až na samotný vrchol a po úspěšném finále proti Nizozemsku slavili zisk titulu mistrů světa.

„Pro mě byla poslední sezóna nejhorší od té doby, co jsem přišel do Anglie,“ přiznal Torres. "Ke konci mistrovství světa mě potkalo nepříjemné zranění a od té doby byly všechny věci složitější, než tomu bylo v mé kariéře kdykoliv předtím.“

„Dvanáct gólů ve všech soutěžích z loňské sezóny pro mě nic neznamená. V průběhu sezony jsem nemohl nikdy hrát na 100 procent, ani za Liverpoolu, ani za Chelsea. Nejradši bych zapomněl na to, co se stalo. Rozhodně ale nelituji toho, že jsem přestoupil na Stamford Bridge, jsem přesvědčen, že až se náš tým dostane do správného rytmu, budeme velmi těžko porazitelní.“

Torres vidí výhodu v tom, že se před nadcházející sezonou bude moci sehrát s Didierem Drogbou během přípravných zápasů a je třeba již nyní počítat s tím, že Chelsea bude disponovat v příštím ročníku velmi silnou ofenzivou.

„Nemám s Drogbou žádné problémy, jsem s ním velmi spokojený. Je to senzační fotbalista a pro Chelsea je velkým pozitivem,“ řekl Torres. „Před novou sezónou jsem si vytyčil několik cílů a jedním z nich je dosažení velkého úspěchu. Manchester United vyhrál titul, přesto trvám na tom, že hlavními kandidáty na zisk příštího titulu jsme my. Jediné co chci, je vyhrát s Chelsea Premier League.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Tomáš Reiner / FotbalPortal.cz, premierleague.com

Související odkazy
Nejnovější články