Zpět na » » Teplice už mají nástupce Plíška, na sever Čech se vrací Rada

- Teplice už mají nástupce Plíška, na sever Čech se vrací Rada

Teplice už mají nástupce Plíška, na sever Čech se vrací Rada © Martin Kovařík - zamračený Petr Rada

1

Líbilo se

03.06. - Fotbalový klub z Teplic povede v příští sezoně po odchodu Jiřího Plíška jako hlavní trenér Petr Rada. Dvaapadesátiletý kouč se do severočeského celku vrací po třech letech a s klubem se domluvil na roční smlouvě, což v pátek potvrdil agentuře Mediafax.

Rada trénoval v uplynulém ročníku fotbalisty Slovanu Liberec, kam přišel v říjnu a tým dostal ze sestupových pozic až na sedmé místo.

Po skončení sezony ale na vlastní žádost v klubu skončil a ihned se začalo spekulovat o jeho návratu do Teplic. Tam kouč působil už v letech 2000/01 a také v ročníku 2007/08, než převzal fotbalovou reprezentaci ČR.

Nyní je Radův návrat do Teplic, kde po třech letech a vzájemné dohodě skončil Plíšek, definitivní. „Se šéfem klubu panem Hrdličkou jsme se domluvili na roční smlouvě,“ řekl Rada agentuře Mediafax.

Pro severočeské mužstvo byl příchod zkušeného kouče prioritou. "Rozhodli jsme se pro trenéra Radu hlavně proto, že zná prostředí a může navázat na práci, kterou v Teplicích odvedl ještě před svým odchodem k reprezentaci," vysvětlil agentuře Mediafax rozhodnutí klubu ředitel FK Teplice František Hrdlička.

Ještě před startem letní přípravy by mělo navzdory původním předpokladům dojít také ke změnám v realizačním týmu "žlutomodrých". "Předpokládám, že si nový trenér vybere také své spolupracovníky, takže k určitým změnám jednoznačně dojde. Ale řešit je budeme až později," dodal Hrdlička.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články