Zpět na » » Spartě vyhověno nebylo, plzeňský Petržela má pozastavenou činnost

Spartě vyhověno nebylo, plzeňský Petržela má pozastavenou činnost

Spartě vyhověno nebylo, plzeňský Petržela má pozastavenou činnost © fc-zenit.ru - Kadlec dal v dresu Kadeřábka dvě branky

0

Líbilo se

03.03. - Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu nevyhověla na svém čtvrtečním jednání žádosti hráčů AC Sparta Praha Václava Kadlece a Tomáše Pekharta o prominutí zbytku trestu za start v přípravném zápase s jinou identitou, fotbalista Plzně Milan Petržela má zastavenou činnost zatím na jedno utkání.

Sporný případ Milana Petržely z Viktorie Plzeň, který v utkání 18. kola proti FC Hradec Králové naznačil šlápnutí na Jiřího Poděbradského, ale čin nedokonal a bez nějakých afektů se hned omlouval, disciplinární komise vyřešila zatím zastavením činnosti na jeden zápas. Rozhodla o tom, že k prohřešku fyzicky došlo a nestanovila konečnou výši trestu. Tu stanoví při příštím zasedání.

"Milan Petržela nebyl předvolán na dnešní jednání a komise rozhodovala především o tom, zda disciplinární řízení proti němu zahájí. Podle disciplinárního řádu je v takovém případě nutné okamžité zastavení činnosti," řekl agentuře Mediafax tiskový mluvčí ČMFS Jaroslav Kolář.

Tomuto jednání předcházelo prohlášení klubu FC Hradec Králové a Jiřího Poděbradského, že se necítí poškozeni a nebudou usilovat o potrestání Milana Petržely.

"Hráč má možnost se na příštím zasedání, kdy se bude projednávat výše trestu, k věci vyjádřit. Obdobně jsme dříve postupovali i v dalších případech hrubého nesportovního chování, například vloni na podzim v kauze Tomáše Řepky," prohlásil předseda disciplinární komise Jiří Golda. Petržela tedy nemůže nastoupit ve střetnutí 19. kola na půdě 1. FC Slovácko.

Disciplinární komise nevyhověla žádosti hráčů AC Sparta Praha Václava Kadlece a Tomáše Pekharta o prominutí zbytku trestu a nebo překvalifikování přestupku. Oba nastoupili 8. února v na turnaji ve španělské Marbelle za svůj klub v době, kdy byli omluveni kvůli zranění z akce reprezentace do 21 let, která probíhala do 9. února.

Kadlec s Pekhartem nastoupili ve střetnutí proti Zenitu Petrohrad na pokyn generálního sportovního manažera Jozefa Chovance, jenž hráče informoval, že se žádného přestupku nedopouštějí a jejich start bude možný po domluvě s ČMFS. K žádné takové komunikaci však nedošlo. Proto byl v jejich případě hlavním viníkem Jozef Chovanec, jenž nesmí 10 utkání řídit tým z technického prostoru hřiště.

"Šlo o tresty udělené na samotné spodní hranici trestní sazby a v takových případech komise tresty nezmírňuje. Takto komise rozhoduje od počátku období, v němž komisi předsedá Jiří Golda. Neudělala to ani v jediném případě. Pouze jednou převedla dvě utkání z nepodmíněných na podmíněné zastavení činnosti v případě teplického hráče Milana Matuly, který však dostal trest zastavení činnosti na osm utkání nepodmíněně. V této kauze byla spodní hranice šest utkání, a ta si Matula odpykal," zdůvodnil rozhodnutí Jaroslav Kolář. Polovinu trestu si hráči odpykali tím, že nehráli na hřišti Baníku Ostrava a budou absentovat ještě v duelu 19. kola doma proti 1. FK Příbram.

Disciplinární komise ještě ve čtvrtek zastavila závodní činnost na jedno soutěžní utkání nepodmíněně hráči FK Ústí nad Labem Vlastimilu Stožickému v utkání se Sigmou Olomouc za vyloučení kvůli zmaření vyložené brankové příležitosti. Za čtvrtou žlutou kartu si jedno utkání nezahrají Lukáš Kubáň z 1. FC Slovácko, Marek Plašil z 1. FK Příbram, Lukáš Opiela z FK Mladá Boleslav, Martin Jindráček FK Ústí nad Labem a Fernando Hudson z Dynama Č. Budějovice. Na dvě soutěžní utkání nepodmíněně má zastavenou činnost Lukáš Vácha z FC Slovan Liberec za osmé napomenutí žlutou kartou.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Nejnovější články