Zpět na » » Prvním cílem je záchrana zní z Budějovic

- Prvním cílem je záchrana zní z Budějovic

Prvním cílem je záchrana zní z Budějovic © -

1

Líbilo se

26.02. - Čtyři dny před startem jarní části letošního ročníku proběhla na Střeleckém ostrově tradiční tisková konference za účasti marketingového a obchodní manažera Radima Šupky, trenéra Jaroslava Šilhavého a kapitána týmu Davida Horejše.

První cíl - záchrana
Po sedmnácti kolech letošního ročníku Gambrinus ligy figurují fotbalisté Dynama České Budějovice na třináctém místě tabulky, a to je předurčuje k jasnému cíly. "Trenér spolu s hráči má v první části sezony jeden nejhlavnější cíl, a tím je zajištění prvoligové příslušnosti i pro příští ligový ročník. Pokud tým tento cíl zvládne dostatečně brzy, chceme, aby začal trenér do kádru postupně zařazovat mladé odchovance našeho týmu," řekl na úvod tiskové konference marketingový manažer Dynama Radim Šupka. Dle jeho slov by se o místo v prvním týmu měli ucházet hráči jako Bakala, Koutný, Sajtl, Timm, Rakovan nebo mladíčci Michal Petráň s Jindřichem Kadulou.

Cíle klubu potvrdil samozřejmě i trenér klubu Jaroslav Šilhavý: "Určitě bychom byli rádi, kdybychom byli po třech úvodních domácích zápasech z boje o záchranu venku. Po Teplicích nás čekají zápasy s Bohemians a Slováckem a když je zvládneme, tak to s námi bude dobré." Jihočeši prožili pestrou přípravu, během které nastupovali na turnaji Tipsport liga v Praze a poté odehráli například zápasy s Red Bullem Salzburg nebo Josko Riedem. "O tom, zda byla příprava dobrá nebo špatná, se přesvědčíme hned v neděli, kdy hrajeme s Teplicemi. Osobně si ale myslím, že jsme odvedli hodně práce a že se to v sezoně projeví," dodal Šilhavý.

Minimální změny v kádru
Zimní pauza často bývá prostorem k úpravám ligového kádru. Nejinak tomu bylo i v Budějovicích, kde se kouč Šilhavý během přestávky snažil vhodně doplnit ligový A-tým. "Toto zimní období bylo v tomto směru pro nás hodně výjimečné. Na začátku ledna jsme testovali deset zahraničních hráčů, což není obvyklé," řekl s úsměvem kouč budějovického týmu. Díky testům nakonec Jihočeši podepsali smlouvu se dvěma hráči Grigorijem Čirkinem a Borislavem Simićem. "Oba ukázali kvalitu a navíc i Čirkin toho má hodně za sebou. Hrál předkolo Ligy mistrů a odehrál celou skupinu Evropské ligy, kde se nám hodně líbil," pochvaloval si trenér. Třetím zahraničním hráčem, který do budějovického klubu přišel, je chorvatský obránce Lovre Vulin. "Toho není třeba nijak představovat. Ten je českou ligou prověřeným hráčem a bude určitě posilou," doplnil Šilhavý.

Na odchodu z budějovického klubu jsou Jan Svátek a Tomáš Sedláček. "Oba dostali svoleni shánět si angažmá. Honza Svátek je nyní na testech v kazašském týmu Kostanay a i Tomáš jedná o novém angažmá," řekl Radim Šupka. Své štěstí ve druhé lize budou zkoušet i Vladimír Dobal (Sezimovo Ústí) a Adam Klavík (Vanrnsdorf). Marketingový manažer Radim Šupka také odpovídal na otázku, jak to vypadá s hráči jako jsou Pavel Mezlík a Petr Benát, kterým v létě končí smlouva. "Jim i několika dalším hráčům jsme nabídli novou smlouvu a nyní čekáme, zda ji přijmou nebo ne. Nic to nemění ale na tom, že s Mezlíkem i Benátem trenér pro jarní část sezony počítá," řekl Šupka.


Kam dál?

/ skcb.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 27.02. Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

Související odkazy
Nejnovější články