Zpět na » » Roman Fischer převezme kapitanskou pásku v Hradci

Roman Fischer převezme kapitanskou pásku v Hradci

Roman Fischer převezme kapitanskou pásku v Hradci © www.fchk.cz - FC Hradec Králové

1

Líbilo se

25.02. - Dnes se v útrobách Malšovického stadionu konala tisková konference FC Hradec Králové před zahájením jarních bojů v Gambrinus lize.


Na úvod tiskové konference dostal slovo ředitel klubu Ing. Richard Jukl: "Asi jsme všichni rádi, že se zima nachýlila ke svému konci. Nejenom hráči, ale i vedení raději prožívá sezónu, než mimosezónní období. Doufám, že změny v kádru budou přínosem a že jarní část sezóny zvládneme. V první řadě je záchrana, ale tak, jak uvažujeme my, uvažuje dalších osm týmů. Mužstvu věřím a vím, že kvalitu má. Musíme ovšem proměňovat šance a tím se zbavíme záchranářských starostí."


Proměňování šancí asi nejvíce tíží lodivoda Votroků Václava Kotala. Ten byl s průběhem přípravy také spokojen, až na zranění, která mužstvo doprovází: "Bohužel tréninkové podmínky přímo v Hradci Králové nejsou ideální. Mrzí mě, že v Trutnově, Náchodě, Pardubicích je kvalitní umělá plocha standardních rozměrů a zde v Hradci ne. Museli jsme vzít zavděk menší plochou u ZŠ Štefcova, kde jsme byli dost omezeni." Naopak trenér Kotal vyzdvihl herní soustředění v Turecku: "To naplnilo mé představy. Mohli jsme trénovat a hrát na kvalitních terénech s kvalitními soupeři." Závěrem se již díval na úvod jarní části Gambrinus ligy, kdy Votroci jedou na půdu vedoucího týmu ligy FC Viktoria Plzeň. "Zde teprve uvidíme, jaká příprava byla a jak na tom jsme." řekl Václav Kotal a dodal: "Do Plzně jedeme jako do každého zápasu. Nemůžeme do něho jít s jiným cílem, než za vítězstvím, ale jsem realista. Známe sílu Plzně, ale rozhodně tam nejedeme v nějaké poraženecké náladě. Popereme se minimálně o zisk bodu a cítí to i kluci v kabině. Určitě nikomu nic nedáme zadarmo."


Tiskové konferenci byli přítomni i Roman Fischer, který zřejmě kvůli zranění Radima Wozniaka převezme v úvodu jara kapitánskou pásku a Filip Klapka, staronová posila Votroků. Na něho také směřovala otázka, co se na Malšovickém stadionu změnilo: "Moc toho není, snad jen pár sedaček. Obměnila se kabina. Když jsem zde začínal, bylo zde víc starších hráčů. Nyní se to celé otočilo. Zkušených je zde méně a počítám se mezi ně i já...Paní Svobodová pere dobře (kustod týmu) ..." rozesmál tiskové středisko Filip Klapka a pokračoval odpovědí na otázku, zda bude tím leadrem týmu: "Vůdčím kabiny se nestanu jenom proto, že přijde Klapka. Musím si to vybojovat na hřišti, v kabině ... Na hřišti nás hraje jedenáct a další vlčáci jsou připraveni v kabině. Jsem ale připraven se o to poprat."

Průběh přípravy hodnotil pozitivně i Roman Fischer, který v úvodních zápasech převezme kapitánskou pásku namísto zraněného Radima Wozniaka. V přípravných duelech Votroci poznali hořkost porážky pouze v zápase proti ruskému Permu (1:2). Výsledky ovšem Roman Fischer nenadhodnocuje: "Vše napoví až mistrovské zápasy. Sice je hezké, že v přípravě vyhráváme a dodá nám to sebevědomí, ale ... Ukáže se to na hřišti v Plzni a v dalších zápasech. Nějaké góly jsme dali, tak uvidíme.


V průběhu tiskové konference padla i otázka, kolik bodů bude stačit na záchranu. "Odhaduji to tak na 30 až 32 bodů. Trenér Bohemians 1905 Hoftych v jednom z rozhovorů říkal, že mu k záchraně bude stačit 9 jarních bodů, takže to tak odpovídá. My chceme ze začátku co nejdřív uhrát dostatečný počet bodů, abychom jsme se vyhnuli záchranářským pracím a mohli v klidu ligu hrát. Já osobně očekávám boj až do samotného konce soutěže ... Se šťastným koncem pro nás." odhaduje vývoj soutěže ředitel klubu Ing. Jukl.


Jednou z novinek pro jaro je, navýšení kapacity stadionu v Malšovicích na 7 tisíc sedaček. "Navýšili jsme kapacitu stadionu o jeden tisíc sedaček a vyhnuli se tak stresům, zda bude kapacita stadionu na dané utkání dostačující. Tím jsme vyhověli i svazu, který na nás apeloval s navýšením kapacity." řekl Ing. Jukl.

Více informací z tiskové konference naleznete zde.

Kam dál?

/ fchk.cz

Související odkazy
Nejnovější články