Zpět na » » Plzeňští fotbalisté jsou rádi, že mají podzimní část sezony za sebou a těší se na dovolenou

Plzeňští fotbalisté jsou rádi, že mají podzimní část sezony za sebou a těší se na dovolenou

Plzeňští fotbalisté jsou rádi, že mají podzimní část sezony za sebou a těší se na dovolenou © plzen.cz, Marie Osvaldová - Pavel Vrba (vlevo)

0

Líbilo se

23.11. - Poslední zápas podzimní části sezony mají za sebou fotbalisté Viktorie Plzně, v úterý večer stvrdili remízou 3:3 v Opavě postup do jarního čtvrtfinále Ondrášovka Cupu a se čtyřbodovým náskokem v čele prvoligové tabulky mohou odjet na dovolenou.

V Opavě odehrála Plzeň velmi otevřený zápas. To trenéra Pavla Vrbu nemohlo příliš těšit. „Dostali jsme tři góly, to je určitě hodně. Ale výsledek i naši hru ovlivnil první zápas, který jsme vyhráli 3:0,“ upozornil. „Domácí hráli velmi dobře a musím uznat, že mají kádr spíše na špici druhé ligy než na třetí nejvyšší soutěž,“ zná fotbalisty z místního regionu dlouholetý hráč a trenér Baníku Ostrava.

Stejně jako fotbalisté i trenér Vrba vítá zimní přestávku. „Je pravda, že v lize jsme už teď neměli dobré výsledky a asi se všichni těší na dovolenou. Bylo to nejspíš vidět i tady v Opavě, že už to hráči měli v hlavách,“ podotkl. To připustil i kapitán Pavel Horváth. „Chtěli jsme si poslední zápas sezony užít a hlavně stvrdit postup. To se povedlo, takže i přes remízu odjíždíme spokojeni. Opava má dobrý tým a hlavně doma je to nebezpečný soupeř,“ uznal.

Ještě před rozprchnutím na dovolenou se Plzeňští těší na tradiční ukončení sezony. „Dneska to ale ještě nebude, do Plzně se vrátíme dost pozdě a už by nebyla ta správná energie. Ale ke konci týdne musíme úspěšnou sezonu zakončit co nejlépe,“ nastínil Horváth. Přesto se dá očekávat, že dlouhá cesta z Opavy na západ Čech bude často přerušovaná na benzinových stanicích. „Tak nějaký pivko na cestu si asi koupíme,“ připustil přeci jen.

Je otázkou, zda se Viktoria na jaře sejde ve stejně silné sestavě a žádná z opor tým neopustí. „Na to se zeptejte spíš majitele klubu, ale já myslím, že nikdo z nás nemá důvod Plzeň v takhle rozjeté sezoně opouštět,“ myslí si Horváth.

„Je konec listopadu a je těžké k tomuhle tématu cokoliv říkat. Bude záležet na nabídkách. Já jako trenér bych samozřejmě chtěl, aby mi hráči zůstali pohromadě. Uvidíme, jak se v lednu sejdeme, každopádně budeme chtít pokračovat v tom, co se nám dařilo na podzim,“ doplnil Vrba.

Kam dál?

Adam Tkadlec / Mediafax

Související odkazy
Nejnovější články