Zpět na » » Ostravský Varadi si za úder loktem nezahraje dva zápasy, Sparta bude vysvětlovat pyrotechniku

Ostravský Varadi si za úder loktem nezahraje dva zápasy, Sparta bude vysvětlovat pyrotechniku

Ostravský Varadi si za úder loktem nezahraje dva zápasy, Sparta bude vysvětlovat pyrotechniku © fcb.cz - Ostravský Adam Varadi v akci

0

Líbilo se

12.08. - Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu (DK ČMFS) ve čtvrtek na svém pravidelném zasedání rozhodla o potrestání hráče Baníku Ostrava Adama Varadiho za vyloučení v duelu 4. kola Gambrinus ligy na hřišti Sparty. Podle informace ze serveru fotbal.cz si Varadi nezahraje ve dvou duelech.

Ostravský Adam Varadi byl v neděli na Letné vyloučen po udělení dvou žlutých karet.

„Komise projednala přestupek Adama Varadiho, za který viděl druhou žlutou kartu. Zároveň vzala na vědomí písemné stanovisko komise rozhodčích, která oznámila, že za úder loktem měl být udělen osobní trest, konkrétně žlutá karta, protože šlo o nesportovní chování. Podle disciplinárního řádu se za tyto přestupky uděluje zastavení činnosti na jeden nebo dva soutěžní zápasy. Komise posoudila jednání Adama Varadiho a zastavila mu činnost na dvě soutěžní utkání,“ vysvětlil důvod zastavení činnosti mluvčí DK ČMFS Jaroslav Kolář

Tresty dostávali i hráči z druhé nejvyšší soutěže. Jiří Bertelman z Baníku Sokolov si po vyloučení nezahraje jeden zápas, Petr Dragoun ze Zenitu Čáslav pak bude nuceně odpočívat hned ve dvou duelech. Zastavena činnost byla i hráči Lukáši Podzemskému z 1. SC Znojmo. Delegát utkání Vítězslav Holub totiž napsal po duelu 2. kola do zápisu, že hráč měl být místo udělení žluté karty vyloučen.

„Delegát utkání popsal v zápise, že hráč měl být přímo vyloučen, což pro komisi znamená totéž, jako by hráč viděl červenou kartu,“ dodal Kolář.

Disciplinární komise se rovněž rozhodla na základě článku 13 Disciplinárního řádu o předání případu vymáhání pokut (6 milionů korun od klubu Bohemians Praha a 300 tisíc korun od pana Karla Kapra, šéfa Bohemians Praha) do působnosti disciplinární komise Komise pro řízení fotbalu v Čechách.

DK ČMFS zahájila disciplinární řízení se Spartou Praha kvůli použití zakázané pyrotechniky před utkáním 4. kola Gambrinus ligy s Baníkem Ostrava.

„Komise ze zprávy technického delegáta zaznamenala, že došlo k organizovanému použití pyrotechniky před utkáním s Ostravou. Platí zákaz použití jakékoli pyrotechniky, komise si vyžádala vyjádření pořádajícího klubu k popsanému případu,“ poznamenal Kolář.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Nejnovější články