Zpět na » » Čekání na jaro podle Jaromíra Bosáka

Čekání na jaro podle Jaromíra Bosáka

Čekání na jaro podle Jaromíra Bosáka © sxc.hu - Očima fanoušků

6

Líbilo se

07.12. - EXKLUZIVNĚ Teplice na první příčce, Slavia hluboko ve středu pole ? Nevím, jestli by někdo něco podobného ještě v srpnu čekal. Vypadá to, že českého fotbalového fanouška čeká hodně zajímavá jarní ligová část.

Největší aspirant na titul, alespoň v předsezónních úvahách, pražská Slavia se vrhla po hlavě do řeky marnotratného života. Velký pohyb v kádru, překopání týmu, to už musí být, aby to fungovalo. No, nefungovalo. Častá rotace v sestavě, výbuch v kvalifikaci Ligy mistrů, nepřesvědčivě vyargumentovaný vyhazov lídra týmu Ericha Brabce, nejistota na místě gólmana, nikterak pozitivní nálada v kabině, velký počet zranění...těžko se divit bídnému podzimu. Cesta alespoň do Evropské ligy bude hodně namáhavá, protože červenobílí si vlastně nemohou dovolit žádné velké zaváhání.

Naopak, Teplice ukázaly, kudy vede cesta. Nenakupovaly, neprodávaly, vsadily na ustálený kádr, s nímž vytěžil trenér Plíšek takřka maximum možného. V Teplicích se to nehemží reprezentanty ani hvězdami, ale týmový duch je hodně silný. Nebýt posledního utkání v Olomouci, zřejmě hodně ovlivněného chřipkovým onemocněním řady hráčů, mohla být pozice severočeského klubu ještě o něco lepší.

Sparta ? Výborná obrana, průměrný útok. Ale zároveň, alespoň v závěru podzimu, schopnost vyhrávat i zápasy, které jsou v podstatě vyrovnané. Pro většinu expertů jsou letenští největšími favority na zisk titulu. Jenže, kdo ví, jak bude vypadat kádr po zimní přestávce. O Hubníka je velký zájem na mnoha místech Evropy, v hledáčku je i Kušnír, Pamičovi končí hostování a peněz v pokladně není zrovna moc. Takže by se mohla rozpadnout nejlepší součást týmu. A to pak bude hodně obtížný hon za prvenstvím v tabulce.

Nesmí se zapomínat ani na Jablonec či Baník. Rozhodně se nebudou chtít vzdát ambicí na co nejlepší umístění.

Na každý pád by měly být jarní měsíce divácky přitažlivé.

/ Jaromír Bosák

Noviny
Nejnovější články