Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » » Kladno vybojovalo první výhru v tomto ligovém ročníku

Kladno vybojovalo první výhru v tomto ligovém ročníku

Kladno vybojovalo první výhru v tomto ligovém ročníku © skkladno.cz - Fanoušci Kladna

0

Líbilo se

13.09. - Fotbalisté Kladna získali v nedělním utkání 7. kola I. ligy na domácím hřišti první vítězství v tomto ligovém ročníku v utkání s týmem1. FC Brno. Výhru 1:0 Kladnu zajistil v 83. minutě gruzínský útočník Dimitri Tananašvili.

Fotbalisté Kladna si byli dobře vědomi toho, že kdyby nezvítězili, tak s jediným bodem padnou až na dno tabulky. Začali aktivněji než Brněnští a už v 7. minutě měl velkou příležitost záložník Szabo, který na penaltové značce zasáhl centr skluzem. Bohužel mu nestihl dát správný směr a razanci a balón se stal kořistí brankáře Bureše.

Domácí měli převahu a hosté působili poměrně neškodným dojmem. První nebezpečnou akci předvedli hráči Brna až ve 29. minutě, ale Rabušicovu střelu z otočky zblokoval Procházka. Tato situace byla pro hosty signálem k větší aktivitě a obraz zápasu se v poslední čtvrthodině prvního poločasu otočil. Do přestávky si Brno vypracovalo dvě slibné příležitosti. Ale Rabušicův volej Pavlík zneškodnil a Michna ve stoprocentní gólové pozici zaváhal, takže jeho střelu stačila obrana Kladna zblokovat.

Po změně stran patřil úvod druhého poločasu hostům, ale všem akcím chyběla finální přihrávka nebo přesné zakončení. Poslední půlhodinu zápasu však ovládlo Kladno. Zesilovalo tlak, jenž vyvrcholil po zásluze gólem Gruzínce Tatanašviliho, který padl až v 83. minutě. Domácí zatlačili hosty do šestnáctky a míč odražený ze skrumáže vystřelil bez přípravy Tatanašvili do horního rohu Burešovy branky.

Dvě velké příležitosti měl ve druhém poločase zkušený Klinka. V 69. minutě po standardní situaci střílel z gólové pozice těsně mimo a v 89. minutě mohl zvýšit na 2:0. Jeho hlavičku však Bureš na brankové čáře se štěstím vyrazil. Hosté si po přestávce žádnou příležitost nevypracovali a tři cenné body zůstaly na Kladně zaslouženě.

Jakub Sitek / Mediafax

Nejnovější články