Brabec: Nebudu nic komentovat, nejraději bych šel do ciziny
© -
0
18.06. - Vedení fotbalového klubu SK Slavia Praha, mistra České republiky, ve čtvrtek oficiálně oznámilo ukončení spolupráce s kapitánem mužstva Erichem Brabcem. Jedna z nejvýraznějších osobností české I. ligy ve čtvrtek agentuře Mediafax řekla, že nyní uvažuje spíše o zahraničním angažmá.
"Co se stalo, stalo se, se Slavií jsem dohodnutý, že událost nebudu komentovat. Prostě odcházím. Už jsem dnes nešel společně s týmem ani na zátěžové testy. Co bude dál už řeší manažeři z agentury Sport Invest Pavel Zíka a Viktor Kolář," řekl Erich Brabec Mediafaxu.
Kolem nečekaného odchodu kapitána Slavie z Edenu, se vyrojila řada domněnek. Nejčastěji se hovoří o tom, že Erich Brabec je tak silnou osobností, že je v kabině autoritou číslo 1 a zastiňuje v tomto smyslu trenéra Karla Jarolíma. Kouč se v takové pozici necítí dobře a nemíní akceptovat v diskusi názory hráče, zatímco fotbalisté Brabcovi hodně naslouchají. Rozběhla se rovněž fáma, že přičinou Brabcova odchodu je jeho manželka. Paní Brabcová je právničkou a její manžel měl údajně nabízet některým spoluhráčům, že je bude zastupovat jako agentka. Předpisy FIFA připouštějí, že právníci registrovaní v národní advokátské komoře mohou hráče zastupovat a nemusejí mít licenci FIFA.
"Tak nejdřív k mé manželce. Ano, má diplom z právnické fakulty, je doktorkou práv a pracuje v advokátní kanceláři. Ale musím jednoznačně odmítnout takové smyšlenky, že by měla v úmyslu zastupovat hráče jako agent. To je absolutní nesmysl. Nezastupuje ani mě, natož aby se pouštěla do takových věcí a abych já někomu něco podobného nabízel. A slyším to poprvé," prohlásil Erich Brabec.
"Pokud zmiňujete kabinu a vztah s trenérem Karlem Jarolímem, tak to je přesně předmětem dohody, že o tom nebudu mluvit. Já jsem prožil ve Slavii dva krásné roky, získal jsem dva mistrovské tituly, hrál jsem na krásném stadionu a teď to všechno končí. Je mi dvaatřicet, cítím se velmi dobře a věřím, že budu ještě platným hráčem v jiném mužstvu," vysvěluje bývalý kapitán mistrovského týmu.
Erich Brabec patrně nemá o pokračování své kariéry obavy. "Dostal jsem nyní nabídky od několika klubů a vážím si každé. Těší mě, že je o mě zájem. Teď přemýšlím. Vůbec nepodceňuji nabídky z české ligy - možná ji budu hrát dál - ale přece jenom jsem byl hráčem Slavie, která je u nás mužstvem nejlepším. Čili v každém jiném týmu bych vlastně šel po sportovní stránce maličko dolů. Dal bych přednost zahraničnímu angažmá, ale už se nemůžu rozhodovat sám za sebe. Jsem ženatý, děti ještě nemáme, ale manželka má v Praze právní praxi a musíme společně myslet nejen na fotbal, ale i na její kariéru," uvažuje Erich Brabec.
Jít znovu do ciziny by pro něj nebylo krokem do neznáma. V roce 2002 přestupoval z Drnovic do Dynama Moskva a do české ligy se vrátil v roce 2007. "Z nejlepších let let své kariéry jsem strávil v zahraničí skoro šest let. A ve velmi různorodých prostředích. Hrál jsem v Rusku za Dynamo Moskva a Vladikavkaz, pak v Turecku za Kayserispor, potom zase přišel skok někam úplně jinam. Rok jsem hrál rakouskou ligu za Pasching a rok švýcarskou za Aarau. I ve dvaatřiceti se cítím na zahraniční angažmá. Mám dost zkušeností nejen fotbalových, ale i životních, jak se v novém prostředí rychle zorientovat," myslí si bývalý lídr českého mistra.
S odchodem ze Slavie je Erich Brabec vyrovnaný. "Trenér Karel Jarolím mi to naznačil už před odjezdem na dovolenou. Poslední slovo padlo až nyní ve středu večer. Už s tím nemám problém. Teď je potřeba se správně rozhodnout. Se svou paní jsem už jedenáct let, z toho čtyři roky jsme manželé. Na všech zahraničních angažmá byla vždy se mnou. Ale teď se musí myslet i na ni," dodal Erich Brabec.
Kam dál?
Tomáš Vlasák / mediafax.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Argentinská doba zlatá skončila....
Argentina se až nad očekávání dostala až do finále mistrovství světa. Měla cestu poměrně hezky nalajnovanou, Anglie jí... -
Nejlepší hráč mistrovství světa...
Rodri je již nějakou dobu spojován s přestupem do Realu Madrid, který se dle všeho skutečně blíží. Za rok bude volným... -
Nejlepší tým MS 2026: Góloví...
Mistrovství světa je oficiálně za námi, slaví nepřekonatelné Španělsko, které prakticky nedalo nikomu ani čuchnout,... -
Aston Villa plánuje překvapivý...
Rafael Leaatilde;o podal formální žádost o přestup do AC Milán a Aston Villa se podle italského deníku La Gazzetta dello Sport... -
Manchester United připravuje nabídku...
Manchester United stále hledá záložníka. A nutno říct, že Red Devils mají zálibu ve francouzských hráčích. Jména Eduarda... -
Arsenal obnovuje zájem o Nica...
Arsenal aktivně hledá ofenzivní posilu na levém křídle před uzávěrkou letního přestupního okna. Mikel Arteta je odhodlán... -
AC Milán identifikoval bývalého...
S cílem obnovit dominanci v italském fotbale vsadil AC Milán na Rúbena Amorima jako vůdce nové éry. Portugalský trenér již...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


