Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » » Čuhel: Jsme šťastní, že jsme získali tři body, rozhodne zápas se Žižkovem

Čuhel: Jsme šťastní, že jsme získali tři body, rozhodne zápas se Žižkovem

Čuhel: Jsme šťastní, že jsme získali tři body, rozhodne zápas se Žižkovem © -

0

Líbilo se

09.05. - Trenér Petr Čuhel převzal v pondělí mužstvo fotbalistů 1. FK Příbram po nečekaném odchodu hlavního kouče Massima Moralese a dosáhl prvního úspěchu hned v sobotu v utkání 27. kola I. ligy, v němž jeho tým porazil Olomouc 2:1.

Kouč hostí Zdeněk Psotka, jehož celek sahá po účasti v evropských pohárech, byl po prohře hluboce zklamán. "V prvním poločase se zdálo, že máme všechno ve svých rukách. Hráli jsme lépe, ale jednu důležitou příležitost jsme neproměnili a možná jsme měli přidat na důrazu. Po přestávce se ukázalo, kde všude máme rezervy. Domácí hráli bojovně až do konce a za výkon ve druhém poločase si výhru zasloužili," prohlásil Zdeněk Psotka.

Domácí trenér Petr Čuhel prožil svou premiéru pod tlakem, že pokud mužstvo Příbrami nezvítězí, tak se jeho vyhlídky na záchranu zásadně zhorší. "V prvním poločase se na hřišti přesně ukázal rozdíl v psychické zátěži obou týmů. Nehráli jsme dobře, nezachytávali jsme křížné přihrávky, dělali jsme mnoho chyb," prohlásil Petr Čuhel.

Po přestávce se výkon mužstva rapidně změnil. "Nedělali jsme v kabině žádnou bouřku. Udělali jsme změnu ve středu hřiště, kam jsme poslali mladého Fantiše, který měl vyplnit prostor na levé straně hřiště a snažit se chodit dopředu. Uklidnili jsme se a tým projevil velkou vůli po vítězství," řekl spokojený Petr Čuhel.

Mladý tým Příbrami byl ve druhé pětačtyřicetiminutovce jasně lepší než zkušenější celek hostí, který byl oslaben o zraněného brankáře Drobisze a vykartovaného Brazilce Melinha. "Ovládli jsme střed a začalo se nám více dařit při standardních situacích. Z jedné jsme dali vyrovnávací gól, z dalších jsme měli šance, ale vítězná branka padla po výborné individuální akci. Klesa nádherně obešel Heidenreicha, Fantiš vyrazil dopředu, našel si místo a výborně zakončil," pochvaloval si Petr Čuhel.

Ten měl na práci s mužstvem jen pět dnů. "Za tu dobu se toho nedalo moc změnit. Klima v kabině jsme však asi nějak příznivě ovlivnili, což je velmi důležité. Změnili jsme naše útočné standardní situace, ale detaily bych prozrazovat nechtěl. Jsme šťastní, že se nám podařilo získat tři body a k záchraně máme zase o krok blíž. Ale ještě není hotovo, rozhodující bude zřejmě zápas se Žižkovem u nás v předposledním kole," dodal Petr Čuhel.

Celý zápas odehrál i nejstarší hráč I. ligy Martin Müller, jemuž bude letos už 39 let. "Byli jsme v prvním poločase dost svázaní povinností vyhrát, na hřišti to bylo dost vidět. Ale určitě jsme k tomuto střetnutí nastoupili více uvolnění než za Moralese. Ve druhém poločase jsme hráli určitě dobře. Nový kouč - vlastně staronový, s námi pracoval dlouho jako asistent - změnil tréninky a dal do nich víc fotbalovosti. Určitě nám to prospělo. Jsme šťastní, ale ještě nic nekončí. Díváme se na sebe, porazili jsme silné mužstvo, musíme ale bodovat i v dalších utkáních," řekl k utkání Martin Müller.

Hrdinou utkání byl sedmnáctiletý Antonín Fantiš, střelec z 90. minuty. "Co říct... Dal jsem svůj první gól v I. lize. Je to určitě moje nejdůležitější branka v životě, moc jsem toho ještě neodehrál. V kabině to bude hodně drahé," usmíval se šťastný dorostenec.

/ Mediafax

Nejnovější články