Zpět na » » Baník Ostrava dluží hráčům peníze, sám však eviduje pohledávky

- Baník Ostrava dluží hráčům peníze, sám však eviduje pohledávky

Baník Ostrava dluží hráčům peníze, sám však eviduje pohledávky © -

1

Líbilo se

21.04. - Vedení fotbalového klubu Baník Ostrava v úterý vydalo oficiální stanovisko ohledně spekulací okolo dluhů vůči hráčům a dalším obchodním partnerům klubu. Informaci Baník Ostrava zveřejnil na svých internetových stránkách.

Byť to není zrovna obvyklý jev, Baník Ostrava zveřejnil současný finanční stav společnosti. „V tuto chvíli evidujeme pohledávky ve výši přesahující 30 miliónů korun, což představuje více než třetinu letošního klubového rozpočtu. Není tedy divu, že pokud finance chybějí v příjmové části podle finančního plánu, pak se odrazí také ve výdajových položkách,“ uvedl manažer pro komunikaci a vnější vztahy FC Baník Ostrava Igor Bruzl.

Všechny pohledávky ve výši přes 30 miliónů korun klub eviduje tři měsíce po datu splatnosti. „Netajíme, že osmnáct miliónů v celkové částce pohledávek představují splátky za prodej Lukáše Magery do rumunského Temešváru a také pětimiliónové výchovné za Milana Baroše, které nám musí hradit turecký Galatasaray Istanbul. Kluby naše pohledávky uznávají, přesto je v současné chvíli řeší arbitráž FIFA a UEFA,“ dodal Igor Bruzl.

Naopak ve výdajové položce v tuto chvíli eviduje klub nesplacené částky zhruba ve výši 12 miliónů korun. „Rovnou polovinu z ní tvoří platby hráčům za podpisové bonusy, druhou část nesplacené provozní faktury. Veškeré základní platy a osobní prémie za odehraná utkání mají po prozkoumání účetnictví v tuto chvíli všichni hráči vyplaceny,“ poznamenal Igor Bruzl.

I z tohoto důvodu Baník nemá důvod například neobdržet profesionální licenci pro účast v příštím ročníku Gambrinus ligy. „Zrovna v minulých dnech jsme měli v Ostravě jednání s představiteli licenční komise. Ta prozkoumala naši dokumentaci v oblasti pohledávek i závazků, a jen pro zajímavost, její předseda pan Rýznar nám pomáhá dlužných částek se domoci. Komunikuje už přímo s licenčními manažery nejvyšších soutěží v Turecku a Rumunsku,“ dodal manažer pro komunikaci ostravského klubu s tím, že rozpočet pro nadcházející sezónu má Baník díky dlouhodobým kontraktům s klíčovými partnery už nyní smluvně pokrytý.

Kam dál?

v l / Mediafax, David Procházka

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Klidně ať udělají sbírku, rád přispěju.
Smajlík 17 Baníčku my jsme s tebou Smajlík 17

ostravak
centos - 21.04. Odpovědět

Za Svěrkoše to dělá 37 miliónů. A stadion by mělo samozřejmě platit město. (Píšu to tu, bo by se zase proházely reakce.)

centos

a taky slovacku 5 milionu

fcsnafurt

za co more..??

FCB-OTEPKA

za Ličku

fcsnafurt

more socka za záhrobý...

FCB-OTEPKA

pravě že jsem nevěděl za kolik chachare myslel jsem že za víc no ale s tim vašim stadionem to vidim špatně jedině kdyby vám ho postavilo město Smajlík 4

Ericsson

pro FCB-OTEPKA

Ericsson
N@PSTER - 21.04. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 stadion bude asi platit klub si tak hloupej nebo to jen delás?

N@PSTER

Tak AXA Arena patří Spartě a stadion v ml. boleslavi patří městu

Ericsson
tomas13 - 21.04. Odpovědět

a stadion renovuje stavební firma která patří majitelum klubu Smajlík 2

tomas13

...a pak se my fanušci divíme, jaké jsou výsledky Smajlík 11

Baník pyčo
pinta - 21.04. Odpovědět

Vedení Baníku Ostrava v současné době nevěřím ani nos mezi očima. Jisté je, že nedokázalo adekvátně zareagovat na ekonomickou krizi...

pinta

A to se furt psalo jak Sparta je na tom špatně Smajlík 3 A Baník nemá ani na vejplaty Smajlík 3 Smajlík 3 ale nechápu že nemaj prachy když prodali Svěrkoše ten šel za dost ne?

Ericsson

za dost..tobě se zdá 50 dost..no nwm mno..když si vezmeš ty jarní porážky spar*ane

FCB-OTEPKA
Patris - 21.04. Odpovědět

Porad jsme 18mega v plusu, takze neni ceho se bat. Po tom co vsechno jste prodali vy a na to kolikrat jste hrali pohary je vase financni situace prachbidna. A to ze dluzi 6 mega hracum za podpisym to bych jim za ty vykony ani nedal. Jediny problem je druhych 6 mega za provozni naklady, coz by se stavat nemelo.

Patris
Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články