Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » » Jun odchází do rakouského Altachu

Jun odchází do rakouského Altachu

Jun odchází do rakouského Altachu © -

0

Líbilo se

14.01. - Teplický fotbalový útočník Tomáš Jun odchází do rakouského bundesligového Altachu. Agentuře Mediafax to ve středu potvrdil sám fotbalista.

V posledním týmu rakouské ligy bude Jun na hostování do konce sezony a pokud zástupce Altachu zaujme, klub v létě využije opci na trvalý přestup. "Právě řešíme poslední detaily, ale můj odchod do Altachu je téměř dotažen," řekl agentuře Mediafax Jun, který v sobotu oslaví šestadvacáté narozeniny.

"Je to pro mě nová výzva, chci pomoci Altachu k udržení v rakouské bundeslize. Pokud zaujmu a budu mít štěstí, třeba si mě všimne nějaký lepší tým z Rakouska nebo sousedního Německa. Chci to zkusit," uvedl útočník, který v prvním kole Gambrinus ligy vstřelil hattrick Českým Budějovicím. Od té doby však vyšel gólově naprázdno.

"Říkal jsem celou dobu, že pokud přijde zahraniční angažmá, chtěl bych to zkusit. V Teplicích jsem byl rok, odehrál jsem nějakých devadesát procent všech zápasů, což bylo to nejdůležitější. Teď přišla nabídka Altachu a i když to není žádný velkoklub, byli jsme se tam s rodinou podívat a město je nádherné. Navíc je to kousek domů, zkrátka ideální prostředí," doplnil bývalý český reprezentant. "Říkal jsem si, proč to nezkusit. Jde o půlroční hostování, pak se uvidí, co dál."

V novém působišti se Jun teprve začne rozkoukávat. "S trenérem jsem ještě nemluvil, nemám nic podepsaného a proto jsem to neřešil. Na to teprve přijde čas," zakončil nejlepší ligový střelec sezony 2004/05.

Kam dál?

v l / Mediafax, Jirka Štádler

Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články