Bohemians v divoké přestřelce porazila Spartu 4:3
© -
3
16.11. - Sedm branek a mnoho dalších šancí viděli diváci na Žižkově v zápase Bohemians - Sparta. Radovali se nakonec domácí, kteří vstřelili o gól více než Sparta.
Hráči Bohemians spoléhají na domácí prostředí, ale čekalo je silné mužstvo. Sparta by se v případě vítězství posunula na třetí místo.
V utkání bohatém na góly se oba soupeři nejprve oťukávali a až poté si vzájemně začali střílet góly. Příležitostí bylo poměrně dost. Diváci sledovali vyrovnané utkání.
V 18. minutě se čtyři a půl tisíce diváků dočkalo první branky. K míči se dostal Macháček, který vystřelil zhruba z osmnácti metrů a Bohemians vedli. Sparta se ještě usilovněji vrhla do útoku a výsledkem snažení byla červená karta pro domácího Lenceviče, který viděl žlutou kartu. A ve 24. minutě se ve velké šanci ocitl Kušnír, ale akci nedotáhl. O dvě minuty později na centroval Berger na branku domácích, kde zazmatkoval gólman Beláň, ale naštěstí pro něj i jeho spoluhráče míč jen přeletěl do zámezí.
Domácí se v této fázi hry sice spíše bránili, ale ve 36. minutě se radovali z druhé branky. Grznár centrem našel Kincla a ten zvýšil náskok.
Spartě se ale přece jen ještě podařilo do konce první půle snížit. Po centru Bergera z levé strany trefil Horáček míč tak nešťastně, že skončil ve vlastní bráně. A za chvíli ještě málem vyrovnal Kulič, jehož hlavičku perfektně zlikvidoval Beláň.
Vyrovnání se hosté dočkali ihned po zahájení druhé půle. Po centru Kuliče tvrdě vystřelil Slepička a gólman domácích neměl šanci.
Sparťané ožili a byli lepším týmem. Obrana Bohemians ovšem odolávala a svému brankáři pomáhali i obránci. Stalo se tak i po ráně Kladrubského.
Jenže v 58. Bohemians znovu vedli. V pokutovém území se míč odrazil k Fenykovi a ten dal třetí branku domácích. Za čtyři minuty ale dala třetí gól i Sparta. Po centru Kroba vyskočil nejvýše Hušek a hlavou vyrovnal.
Zajímavý a dramatický zápas pokračoval. V 69. minutě byla blízko čtvrtého gólu Sparta, o minutu později zas Kincl vystřelil vedle. Za další minutu trefil sparťanský záložník Berger tyč.
Poslední a rozhodující gól padl v 76. minutě. Po závaru v pokutovém území Sparty a zmatcích hostující obrany se k míči dostal Jeslínek, který zajistil Bohemians tři body.
Sparta si v závěru vytvořila tlak a chtěla alespoň vyrovnat. Jenže v nastaveném čase nastřelil Slepička jen břevno. Závěrečný hvizd sudího Adama pohřbil naděje fotbalistů Sparty.
Bohemians Praha - Sparta Praha 4:3 (2:1)
Branky: 18. Macháček, 36. Kincl, 58. Fenyk, 76. Jeslínek - 39. Horáček (vlastní), 42. Slepička, 62. Hušek
Rozhodčí: Adam - Košec, Novák. ŽK: Lencevič, Dobeš, Demeter - Vacek, Krob ČK: Lencevič
Bohemians: Beláň - Macháček, Horáček, Lencevič, Grznár - Jeslínek (90. Jablonský), Demeter, Dobeš (28. Turtenwald), Zoubek, Fenyk - Kincl (77. Vošahlík)
Sparta: Blažek - Kúdela, Voříšek, Hušek, Krob (83. Došek) - Kušnír, Vacek (63. Holenda), Kladrubský, Berger, Kulič (79. Zeman) - Slepička
Diváci: 4 500
Kam dál?
Michal Sitek / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Zápas, který nikdo nechtěl hrát, jak tvrdili aktéři. Nicméně kdyby Anglie neselhala ve druhé půli s Argentinou a kdyby...
-
Výstupní klauzule Marcuse Rashforda...
Každý celek toužící po podpisu anglického křídelníka Marcuse Rashforda musí od nynějška složitě vyjednávat o... -
MS 2026: FIFA odhalila novou trofej...
Organizace FIFA oznámila, že vítězové mistrovství světa obdrží po nedělním finále dosud nevídanou odměnu. Během 19.... -
MS 2026: FIFA řeší tresty pro...
Organizace FIFA pečlivě zkoumá případné disciplinární kroky poté, co skupina argentinských fotbalistů rozvinula transparent... -
Na přestupový trh spadla bomba....
Michael Olise údajně sdělil svým reprezentačním spoluhráčům, že touží opustit Bayern Mnichov a po blížícím se konci... -
Je přestup Mohameda Salaha do...
Agent egyptského útočníka Mohameda Salaha veřejně promluvil poté, co se objevily zprávy o brzkém příchodu jeho klienta do... -
MS 2026: Konec reprezentační...
Střední obránce John Stones se otevřeně vyjádřil k palčivé otázce, zda po mistrovství světa definitivně uzavře...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal




