Zpět na » » SK Slavia Praha: Zopakovat sezónu snů

SK Slavia Praha: Zopakovat sezónu snů

SK Slavia Praha: Zopakovat sezónu snů © -

0

Líbilo se

31.07. - Velmi těžký úkol čeká v nové sezóně pražskou Slavii, obhájce titulu Gambrinus Ligy. Na novém stadionu v Edenu se pokusí zopakovat loňskou sezónu snů, kdy sešívání vyhráli titul a dostali se do Ligy mistrů.

Hned tři přání si Slavia v loňské sezóně splnila. Poprvé se dostala do základní skupiny Ligy Mistrů, kde na první pokus nezklamala. V květnu si poprvé zahrála na novém stadionu v Edenu, kde o necelých čtrnáct dní později oslavila první zisk titulu po 12 letech.

Nyní čeká sešívané možná ještě těžší sezóna než loni. Všechny úspěchy musí obhájit, to bude nesmírně obtížné. Více ale myslí na evropské poháry, ze kterých chtějí vytěžit případné finance, které jsou, obzvláště za postup do Ligy mistrů, velmi vysoké. "Titul chceme také získat, je pro nás důležitý, ale hlavním cílem pro příští sezónu jsou evropské poháry, ze kterých můžeme vytěžit vylepšení finanční situace," prohlásil ředitel a majitel Slavie v jedné osobě, Petr Doležal. Z toho se dá usoudit, že finanční situace ve Slavii ještě není úplně vyřešená. K tomu by měl trochu pomoci i nový stadion v Edenu, kde Doležal očekává příští sezónu návštěvy okolo 10 tisíc fanoušků. Přitom si na Strahově mohl nechat o této metě jen nechat zdát.

Do Slavie už během zimní přestávky přišlo hodně hráčů, proto se letos v létě příliš neposilovala. Přišel pouze levý bek Ronald Šiklič z chorvatského Slovan Belupo a na hostování z Interu Milán i mladý útočník Gianluca Litteri. "V budoucnu chceme stabilizovat nejen ekonomickou situaci klubu, ale i hráčký kádr. Za poslední rok přišlo dvacet nových hráčů a teď chceme, aby se mužstvo prosadilo sportovně," vysvětluje Doležal pouhé dvě posily. Ve Slavii nadále zůstává Tijani Belaid a Milan Ivana, na které Slavia uplatnila opci po loňském hostování. Slavii ještě do nové sezóny doplní i čtyři hráči, kteří se vrací po hostování, konkrétně čerstvý nejlepší střelec ME do 19 let Tomáš Necid, Tomáš Jablonský, Jakub Diviš a Lukáš Vácha. Z B-týmu si Karel Jarolím přetáhl pravého obránce Marka Kindela a stopera Jana Hoška.

Co se odchodů týče, ze Slavie překvapivě do zahraničí neodešel žádný hráč základní sestavy. Hostování skončila útočníkům Blažkovi se Střihavkou a záložníkovi Pudilovi, který byl jediný, který díky svým výkonům ve Slavii z loňské sezóny získal zahraničí angažmá. Po návratu do Liberce odešel do belgického Genku. Klub po pouhém půl roce opustili kromě Střihavky s Blažkem i Josef Kubásek a Martin Abraham, který byl propuštěn z disciplinárních důvodů. Odešel i David Kalivoda do Brna a Ondřej Šourek do slovenské Žiliny. Slovan Liberec uplatnil opci na přestup slávistického odchovance, Bořka Dočkala.

Příprava na novou sezónu a propadák pro Slavii. Nejenže nezářila herně ani výsledkově, ale ještě se ztrapnila na soustředění v Itálii. Tam přijela, aby odehrála atraktivní zápasy s Glasgow Rangers nebo Laziem Řím. Jenže když do italského Piano D´Arta dorazila, museli si někteří členové výpravy zaplatit hotel z vlastních peněz a zjistilo se, že žádné přátelské zápasy domluveny nemá. Po jedné noci se tedy přestěhovala do Německa, kde odehrála zbytek přípravy proti regionálním soupeřům. Generálku odehráli sešívaní v neděli, když porazili íranskou reprezentaci 1:0 po brance Jaroslava Černého.

Hvězda týmu:
Dušan Švento: Když se zeptáte Vladimíra Šmicera na důvod zisku titulu Slavie, odpoví vám, že za tím stojí návrat Dušana Šventa. Slovenský záložník promarodil většinu sezóny, ale hned jak se vrátil, opět patřil na levé straně zálohy k nejlepší hráčům.

Opory týmu:
Marek Suchý:
Dost se spekulovalo o jeho odchodu do Evertonu nebo skotských Rangers. Nakonec to vypadá, že Marek Suchý zůstane i příští sezónu ve Slavii. A to bude pro sešívané velmi důležité.
Erich Brabec: Další stoper a i kapitán týmu. Kapitánskou pásku si ve Slavii svými výkony vysloužil hned po půl roce a má za co. Skvělý hlavičkář bude určitě hrát na stoperu v základní sestavě i příětí sezónu.
Goce Toleski: V sezóně 2007/2008 byl nejlepším cizincem Gambrinus Ligy, a to díky 11 nastříleným gólům. Většina jich sice byla ještě z působení v Mostě, ale makedonský střelec se ke konci soutěže chytl i ve Slavii a určitě má na titulu svůj podíl.

Nejlepší letní posila:
Tomáš Necid:
Možná to zní nepatřičně, dávat Necida jako přestup, když se pouze vrátil z hostování, ale od dalších dvou zahraničních posil člověk skutečně neví, co může čekat. Navíc Necid zazážil na ME devatenáctek a prokázal obrovský talent.

Tip na umístění: 2. místo

Kam dál?

Ondřej Voska / FotbalPortal.cz, slavia.cz

Anketa

Jak dopadne v této sezóně Slavia?

Titul (45)

Titul 70,3%

2. místo (10)

2. místo 15,6%

3 .místo (5)

3 .místo 7,8%

4. - 8. místo (2)

4. - 8. místo 3,1%

9. - 16. místo (2)

9. - 16. místo 3,1%
Celkový počet hlasů: 64
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články