Zpět na » FNLiga » Jihlava bude chtít napravit zpackaný podzim

Jihlava bude chtít napravit zpackaný podzim

Jihlava bude chtít napravit zpackaný podzim © -

0

Líbilo se

23.11. - Jihlava měla před sezónou postupové ambice a současná desátá příčka rozhodně není pro jihlavské vedení uspokojivým výsledkem, vždyť Vysočina ještě před dvěma lety hrála 1. Gambrinus ligu.

Tým z Vysočiny nezachytil vstup do soutěže, a pak se to s ním už vezlo. Výrazné zlepšení nepřišlo ani pod novým koučem Karolem Markem, který na lavičce vystřídal Luboše Zákostelského.


Za podzimem však chtějí v Jihlavě udělat tlustou čáru a na jaře se pojede o co nejlepší výsledky. Na druhou Opavu ztrácí Vysočina třináct bodů, což je téměř nemožné při formě týmů na špici dohnat.


Už teď v listopadu ale shání posily. Na zkoušku je zde sedm fotbalistů z toho dva zahraniční. Jsou to obránci Pavel Patka z Jablonce a Martin Dupal z Rájce Jestřebí, anglický záložník Lester, Ghaňan Apos, Martin Chalupa z Vyšehradu a Michal Belej s Alešem Pacákem z 1. FC Brno.


Nejznámějším z nich je Michal Belej, který má ligové zkušenosti z Brna. Za jihomoravský klub odehrál tento pětadvacetiletý záložník v nejvyšší soutěži 28 zápasů a vstřelil tři branky. Naposledy si však ligu zahrál v sezóně 2004/2005, od té doby se do brněnského kádru neprosadil a putoval po různých hostování.


Všech sem hráčů si zahrálo v přípravném utkání s Humpolcem. Šanci pak ještě dostanou příští středu, kdy Jihlava vyzve Mikulov. Obě mužstva hrají krajský přebor. Trenér Karol Marko uvedl, že v kádru si nechá tak maximálně dva fotbalisty.


Humpolec - Jihlava 0:2 (0:1)
Góly: 23. Rabušic, 84. Belej.
Humpolec: Kříž - Kotek, Černík, Wasserbauer, Keller - Paťha, Hájek, Pícha, Svoboda - Jan Kopic, Jíša (Smereka, Novák, Schmiedl, Štěpán).
Jihlava: Rzeszoto (46. Hlavoněk) - Dupal (46. Bartoš), Patka, Drga, Vepřek - Lester (46. Čermák), Apos (46. Bayer), Chalupa, Belej - Pacák, Rabušic (46. Vácha).

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články