Zpět na » FNLiga » Druholigový podzim - sečteno a podtrženo

FNLiga - Druholigový podzim - sečteno a podtrženo

Druholigový podzim - sečteno a podtrženo © -

0

Líbilo se

14.11. - Kluby druhé ligy teď čeká dlouhá zimní pauza. FobalPortal.cz se ohlédl za odehraným podzimem a poukázal na některá jména a kluby.

O vyrovnanosti soutěže svědčí fakt, že Příbram, která dlouho vedla, je po podzimu až třetí. Rozdíly na čele jsou však malé, mezi prvním Slováckem a pátými Bohemians Praha je rozdíl pouhých čtyř bodů.


Ocenění týmů:


Tým podzimu - Slovácko předvádělo po celý podzim vyrovnané výkony. Jedinou kaňkou byla domácí porážka s Ústím nad Labem. Tým prohrál ještě na HFK, ale to určitě není žádná ostuda. Z porážek se vždy hráči Slovácka poučili a následující zápas vždy zvítězili. Slovácko mnozí po sestupu z první ligy odepisovali, klub měl finanční problémy a v jednu dobu to s ním vůbec nevypadlo dobře. Klub se však stabilizoval a má našlápnuto zpět mezi prvoligovou elitu.


Na postup - Kromě prvního Slovácka by se určitě postupu nebránili v Příbrami, Opavě a Hradci Králové. Všechny tyto čtyři týmy jsou vyrovnané a pravděpodobně tato čtyřka bude bojovat o účast v 1. Gambrinus lize. Do boje můžou zasáhnout ještě Bohemians, ale ti odehráli podzim na vrcholu a své excelentní výkony budou muset zopakovat. Pozor ještě na HFK Olomouc, která se ke konci podzimu výrazně zvedla.


Zklamání podzimu - Toto neslavné ohodnocení jsme nuceni bohužel dát Jihlavě. Ta před sezónou oslabila kádr, přesto její funkcionáři říkali, že chtějí hrát o postup. Zůstalo ale jen pouze u slibů. Po katastrofálním začátku se tým alespoň částečně zvedl, ale do optimální formy se nedostal. Klub s takovým zázemím a stadionem musí hrát mnohem výše.


Na sestup - Do třetí ligy má namířeno Třinec. Tento tým získal jen devět bodů a nemůže mu patřit nic jiného než poslední místo. Poslední tři kola sice neprohrál, ale pět porážek v řadě od 8. do 12. kola mu jeho bilanci značně kazí. V některých zápasech se hráči Třince prezentovali sympatickými výkony, a tak rozhodně ještě není nic ztraceno. Problémy se záchranou budu mít ještě Hlučín, Vítkovice, Krč a Dukla Praha. Boj bude ještě hodně vyrovnaný a dva tři podařené či nevydařené zápasy můžou vše změnit.


Objev podzimu - Bohemians snad překvapili i sami sebe, protože současné páté místo a čtyřbodovou ztrátu na první tým čekal jen málokdo. Letošní nováček se prezentuje zvláště doma dobrými výkony, ale postupem času vozil pravidelně body i ze hřišť soupeřů.


Ocenění hráčů:


Hráč podzimu - Podle FotbalPortal.cz je to Libor Kozák. Tento mladý osmnáctiletý forvard vstřelil na podzim deset gólů a navázal tak na své úspěšné jaro, kdy vstřelil o dva góly méně. Na podzim tak má průměr úctyhodných 0,72 gólu na zápas. Opava tak bude mít veliké starosti ho udržet, překvapením by spíše bylo, kdyby ve slezském klubu zůstal.


Objev podzimu - Jiří Šisler výrazně pomohl svým Bohemians k pátému místu. Za podzimní část vstřelil v listopadu třiadvacetiletý záložník devět gólů a výrazně tak pomohl svému týmu k aktuálnímu pátému místu. Šisler měl před sezónou minimální ligové zkušenosti.


Brankář podzimu: Aleš Hruška (Příbram) - Tento skoro dvaadvacetiletý gólman v Příbrami do branky nikoho jiného nepustil. Navíc vede v počtu čistých kont, kterých má na svém kontě sedm stejně jako Marek ze Slovácka. Ten však postupem času vypadl ze základní sestavy. Hruška přišel před sezónou z Viktorie Žižkov a hned se stal oporou Marily. Ta má i díky němu nejlepší obranu ve druhé lize.


Obránce podzimu: Jan Šimáček (Slovácko) - Obrana Slovácka patřila k těm nejlepším. Inkasovala jen devětkrát a v jejím čele stál Jan Šimáček, který se po celý podzim prezentoval spolehlivými výkony. Ve druhé lize tentokrát hodně gólů nepadlo a obrany většinou dominovaly, proto je vybrat nejlepšího obránce strašně obtížné.


Záložník podzimu: Jiří Šisler (Bohemians Praha) - Talentovaný záložníky svými góly výrazně táhl střížkovskou Bohemku. Je to jeho první sezóna ve druhé lize a vychází mu náramně. Zatím vstřelil devět gólů a je pro svůj tým jednoznačnou oporou.


Útočník podzimu: Libor Kozák (Opava) - Kozák je věkem ještě dorostenec, ale už se zabydlel v prvním týmu Opavy. Za ní vstřelil na podzim deset branek, což je jasně nejvíce ve druhé lize. Patří tak k nejtalentovanějším hráčům u nás.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Sk!LmEn - 28.02. Odpovědět

jak to myslite ze trinec spadne vsadil bych se s kymkoliv ze se udrzi Smajlík 14 Smajlík 14 Smajlík 14 ps.NEURAZET TRINEC

Sk!LmEn
Reklama
Reklama
Nejnovější články