Nedvěd: Tenhle titul byl emotivnější, než když jsem byl hráč
© wordpress.com - Pavel Nedvěd
1
12.05. - Pavel Nedvěd, legenda českého fotbalu, oslavil svůj první mistrovský titul jako funkcionář. Držitel Zlatého míče za rok 2003 prozradil, jaká je jeho úloha v klubu, a promluvil stručně i o Robinu Van Persiem, který je v souvislosti s přestupem do Juventusu spojován.
"Jsem k dispozici prezidentovi a mám absolutní volnost. Chodím do kanceláře nebo na hřiště tak, jak sám uvážím. Musím dodržovat kodex Juventusu a chodit i na tréninky za mužstvem v obleku a kravatě, ve sportovním oblečení za mužstvem za mužstvem nemůžu," popsal svou práci.
"Teď nás čeká dost práce, už musíme chystat novou sezonu. Příští týden máme sezení, abychom vybrali nejvhodnější hráče než začne přestupní termín. Robin van Persie je hráčem, o kterého se zajímá každý klub, Juventus není výjimkou," prozradil Nedvěd. O dalších posilách hovořit nemohl.
S Juventusem prožil Pavel Nedvěd od chvíle, kdy do něj přestoupil v roce 2001 z Lazia, dobré i zlé. Včetně známé aféry s údajným ovlivňováním výsledků. "Získávali jsme tituly, všem už to připadalo normální. V roce 2006 byl však Juventus na dně, poslali nás do druhé ligy. Teď mám tu satisfakci, že je znovu nahoře. Přiznám se, že zisk letošního titulu byl pro mě emotivnější než když jsem byl hráčem. Nečekali jsme ho takhle brzy, ale zasloužili jsme si ho, hráli jsme nejlepší fotbal v Itálii. Jsme zpátky a teď je na jaře Evropa. Trenér Conte nás absolutně překvapil. Věděli jsme, že je to výborný kouč, ale on je prostě třída. Čeká ho velká budoucnost," pochvalovala si česká hvězda.
Minulý víkend byl Turín vzhůru nohama, Juventus vyhrál titul po devíti letech. Sice zvítězil v Serii A také v sezonách 2004/05, 2005/06 a 2006/07, ale tyto titul mu italský svaz odebral kvůli korupční aféře. "Takovou euforii jako nyní jsem nezažil ani jako hráč. Na tenhle titul čekalo 14 milionů ´Juventinů´. V neděli převezmeme oficiálně pohár pro vítěze ligy. Celé město bude zablokované, bude triumfální jízda ulicemi. Oslavy si vzal na starost sám pan prezident. Je mladý, chce si to užít, nikomu ani neprozradil scénář. Ale sezona ještě nekončí. Chceme ji dokončit bez porážky. Čeká nás ještě finále poháru v Římě proti Neapoli. I ten chceme vyhrát, aby tahle výborná sezona byla ještě něco extra," svěřil se Nedvěd.
Jeho program v Praze je spočítaný na minuty, takže nestihne zajít v sobotu na fotbal, aby si užil boj o titul mistra České republiky v Liberci, kde proti Slovanu nastoupí jeho mateřský klub z Plzně. "Budu zcela nestranný, ať vyhraje ten lepší, rozdají si to dva nejlepší kluby sezony v posledním kole, to je výborná záležitost. Trochu mě mrzí, že ve hře už nebude Sparta, měla velký náskok, ztratila ho, nedá se nic dělat," dodal Pavel Nedvěd.
Jakub Sitek / FotbalPortal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
Mexiko odstartovalo mistrovství...
Největší sportovní slavnost planety odstartovala. Po 16 letech se Jihoafrická republika postarala o start fotbalového... -
Manchester United hledá posilu pro...
Vedení Manchester United pokračuje v hledání posil pro příští sezónu a jednou z jeho priorit je posílení levého kraje... -
Rýsuje se rekordní anglický...
Elliot Anderson byl letos jedním z nejlepších záložníků Premier League i přes strach o udržení. Čeká ho základní sestava... -
Kdo vyhraje základní skupiny...
Největší show na světě je za rohem a fotbaloví fanoušci po celém světě se nemohou dočkat, až mistrovství světa... -
Jižní Korea - Česká republika:...
Jižní Korea i Česká republika vstoupí do své kampaně v základní skupině A na Mistrovství světa 2026 s cílem získat ve... -
Jižní Korea – Česká republika:...
Jižní Korea a Česká republika sehrají ve čtvrtek večer v Guadalajaře úvodní zápas na Mistrovství světa 2026. Oba týmy... -
Vyhrát mistrovství světa je pro každého profesionálního fotbalistu zkrátka absolutním vrcholem. Hráči jako Pelé nebo Diego...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


