Zpět na » FNLiga » Představujeme druholigové kluby: FK Varnsdorf

FNLiga - Představujeme druholigové kluby: FK Varnsdorf

Představujeme druholigové kluby: FK Varnsdorf © fcgraffinvlasim.cz, Milan Dudek - Varnsdorfští hráči během utkání ve Vlašimi.

6

Líbilo se

27.07. - Dalším dílem dnes pokračuje představování druholigistů. Dnes vám představím loňského nováčka druhé ligy FK Varnsdorf.

Po skončení loňské sezony, během které se Varnsdorf zachránil přišlo neudělení licence a klub se proti tomuto rozhodnutí odvolal. S odvoláním tým uspěl a licenci dodatečně podobně jako Znojmo a další celky obdržel a tým se tak mohl začít připravovat na druhou ligu.

Trenér varnsdorfských od začátku přípravy nemohl počítat s dvojicí Procházka, Ježdík, kteří v klubu skončili a sám trenér svou smlouvu s klubem o rok prodloužil a je si vědom i toho, že druhý rok bývá pro nováčka ještě těžší. Kromě odchodu Ježdíka a Procházky se Křečkovi podařilo kádr udržet a to i hráče, kteří v klubu hostovali jako byl Breite, Rudnytskyy, Porcal, Pimpara a také Matejov.

Varnsdorf také chtěl pochopitelně svůj kádr posílit a o své místo v kádru bojovali: Hauer, Sobíšek, Koiš, Hikspoorsa (Nizozemsko) a rovněž tři mladí dorostenci Šťastný, Šlechta a Linhart. Ve městě nedaleko hranic s Německem také přivítali tři hráče z Bosny a to Denise Canu, Davorina Milanoviče a Kenana Fejziče. Postupně trenér Křeček z kádru vyřadil Hauera a Šobíška, ostaní hráči zatím zůstali.

V létě také klub zaznamenal jednu zásadní změnu a tou je změna názvu klubu. Klub se přejmenoval z SK Slovan Varnsdorf na FK Varnsdorf.

V loňské sezoně byl Varnsdorf nováčkem soutěže a ostudu neudělal a to především na podzim. Na jaře šla výkonnost dolů a z toho také pramenilo umístění, když se klub umístil na 13. příčce. Cíl však byl jistě splněn: Druhá liga zachráněna, ale pro nováčky je jak známo nejhorší druhý rok a to určitě bude platit i o varnsdorfském klubu. Varnsdorf tedy i v nadcházející sezoně zřejmě uvidíme ve spodní části tabulky.

Přípravná utkání:
FK Varnsdorf - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)

FK Baumit Jablonec - FK Varnsdorf 5:0 (3:0)

FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem 4:0 (1:0)

FK Varnsdorf - FK Mladá Boleslav B 1:3 (0:1)

FC Vysočina Jihlava - FK Varnsdorf 3:3 (0:1)

Sokol Ovčáry - FK Varnsdorf 2:0 (2:0)

Arsenal Česká Lípa - FK Varnsdorf 2:1 (0:1)

Kam dál?

Jiří Paýr / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Vambic - 05.08. Odpovědět

oprava Postupně trenér Křeček z kádru vyřadi Sobhíška a Koiše. Hauer tu zůstal

Vambic
kleos77 - 27.07. Odpovědět

Co ty chyby... Smajlík 11

kleos77

nejsi z Vdf...

Porter13
Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články