Zpět na » FNLiga » Sokolov jasně přehrál Vítkovice

FNLiga - Sokolov jasně přehrál Vítkovice

Sokolov jasně přehrál Vítkovice © FK Baník Sokolov - Oleg Duchnič (vlevo)

1

01.09. - V pátém kole druhé nejvyšší české ligy přehrál Baník Sokolov na domácím stadionu Vítkovice rozdílem čtyř branek.

Proti poslednímu celku tabulky začal Baník aktivně a už po dvaceti vteřinách pálil z dvaceti metrů Kaplan placírkou nad. Vzápětí se na druhé straně do velké šance dostal Pulkert, po jehož střele se kopal roh. Jako první se ale radoval Baník. V 8. minutě prostrčil Salák míč na Duchniče, jehož přízemní pokus gólman Uvarenko vytlačil na roh. Ten zahrával Pilař a Čada se na malém vápně prosadil hlavou pod břevno - 1:0. Hosté prakticky hrozili jen ze standardních situací, v 19. minutě mířil zkušený Prohászka hlavičkou s pomocí teče nad a z následujícího rohu pálil Motyčka těsně vedle. Baník měl možnost ve 23. minutě, ve které prošel středem Pilař, ale jeho střela po zemi jen těsně minula levou tyč. Na druhé straně po standardce Kuchaře pálil Doležal o kousek mimo. Závěr poločasu patřil Baníku, nejprve ve 41. minutě prověřil Vaněček tvrdou střelou z úhlu brankáře Uvarenka, který jeho ránu vyrazil. Poločas zakončil svou šancí Salák, jehož pokus bodlem minul pravou šibenici.

Na začátku druhého poločasu se do superšance dostal opět Salák, který jen nastřelil hostujícího gólmana. Divákům zatrnulo v 59. minutě, kdy se do šestnáctky dostal Diviš a nastřelil boční síť. Za chvíli se ale Baník radoval podruhé, Čupr se u brankové čáry skvěle uvolnil, centrem našel Jirouše, který hlavou vstřelil první gól v dresu Baníku - 2:0. Tentýž hráč měl v 70. minutě další možnost, po rohu hlavou zamířil o kousek vedle a o půl minuty později jeho nájezd vyrazil brankář Vítkovic na aut. Po něm se k míči dostal Čupr, zacentroval a střídající Pačinda zvýšil hlavou už na 3:0. Pět minut před koncem zatáhl míč Salák a jeho centr proměnil v gól hlavičkující Jirouš - 4:0.

Hodnocení trenérů po utkání
Za vítkovický celek Lubomír Vlk: „Opravdu jen krátce, těžko se mi zápas hodnotí. Domácím samozřejmě náleží gratulace. Drželi jsme s nimi krok pouze v prvním poločase. Měli jsme příležitosti a kdybychom dali na 0:1, tak by se možná zápas vyvíjel jinak. Ve druhém poločase jsme totálně zklamali a díky brankáři jsme tu nedostali ještě více branek. V obraně jsme hráli nedisciplinovaně, je to pro mě velké zklamání, ale musíme bojovat dál.“

Trenér Baníku Martin Hašek: „Do utkání jsme šli z pozice 13. místa v tabulce po třech zápasech, kdy jsme nebodovali naplno. Cítili jsme tak určitý tlak a jsem strašně šťastný, že jsme zápas takto zvládli. V úvodu byly šance na obou stranách, hosté zlobili ze standardních situací, které zahrávali velmi dobře, navíc na ně mají vysoké hráče. V poločase jsme tedy klidní moc nebyli, ale s druhým poločasem jsme se vypořádali velice dobře. Jsme rádi, že se zápas povedl Martinu Jiroušovi, který je tu krátce a moc příležitostí zatím nedostával. V premiéře se mu výkon povedl a pomohl nám k této výhře.“

FK Baník Sokolov - FC Vítkovice 4:0 (1:0)
Branky: 20. a 85. Jirouš, 8. Čada, 70. Pačinda.
Rozhodčí: Moláček - Košec, Štěrba, ŽK 4:3 (37. Čupr, 53. Kaplan, 63. Jirouš, 75. Pilař - 43. Derych, 57. Motyčka, 68. Silveira). Diváků: 1730.

Sestava Baníku: Bertelman - Kaplan, Knakal, Hrabáč, Čupr - Podrazký (61. Pačinda), Pilař, Čada, Vaněček (79. Procházka) - Salák, Duchnič (31. Jirouš).

Sestava Vítkovic: Uvarenko - Derych (63. Křiva), Švehla, Doležal, Silveira - Pulkart (74. Novák), Kuchař, Motyčka, Mikulenka - Prohászka (78. Poznar), Diviš.