Zpět na » » Dokáže Liverpool dotáhnout postup do finále? Pokoří i Chelsea?

Dokáže Liverpool dotáhnout postup do finále? Pokoří i Chelsea?

Dokáže Liverpool dotáhnout postup do finále? Pokoří i Chelsea? © iconsport.photo - Curtis Jones

1

Líbilo se

24.01. - PREVIEW Liverpool se na rozdíl od Chelsea může opřít o svou skvělou formu. Zatímco proti Chelsea stál průměrný tým Championship, proti The Reds se venku postaví tým, který ho tradičně hodně trápí, a to Fulham. Pokud se Liverpoolu podaří využít jedngólové vedení, můžeme se těšit na repete finále z roku 2022, která se díky svému rozstřelu zapsalo do historie.

Psal se únor 2022 a hrálo se finále Carabao Cupu, v němž se proti sobě postavila Chelse a Liverpool. Základní hrací doba nám góly nepřinesla, tak si to hráči nechali až do penaltového rozstřelu. Skóre bylo 10:10, když šli na věc oba brankáři. Kepa na straně Chelsea, na straně Liverpoolu Ciaomhin Kelleher. První šel Kelleher a proměnil s obrovským klidem. Kopat šel Kpea, jenž do hry přišel speciálě na rozstřel a poslal balón na tribunu. Z Kellehera byl hrdina a Liverpool slavil. Odveta tu může být už za necelý měsíc.

Chelsea totiž dokázala porazit Middlesbrough 6:1 a zajistila si postup do finále i přes prohru v prvním zápase. Liverpool jde do odvety na Craven Cottage s Fulhamem v úplně jiné pozici. V prvním duelu po hrozivém prvním poločase dokázal zásluhou Jonese a Gakpa otočit, a má tak výhodu jednoho gólu a především formy. Fulham ale není oblíbeným soupeřem. Pozlobit dokázal už v prvním zápase, ale především i v Premier League, kdy Liverpool otáčel v posledních minutách, zřejmě v letošním zápase roku. Není radno podceňovat.

Důležitou roli může hrát i to, že zatímco Fulham hrál naposledy s Chelsea před 10 dny, Liverpool má v nohách čerstvý víkendový duel s Bournemouthem, takže si hráči moc neodpočinuli. Že by měl Jürgen Klopp kam sáhnout při točení sestavou, to vzhledem k asbencím také říct nejde. Tenhle zápas tedy stále vidím jako naprosto otevřený.Liverpool samozřejmě v roli favorita, ale postup Fulhamu rozhodně nemusí být mimo hru. Záležet bude na jeho přístupu k zápasu. Liverpool ale každopádně zůstává favoritem na celkové vítězství v turnaji.

Willian

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články