Zpět na » » Nejlepší střelec Carabao Cupu: Mladá hvězda, po které prahne Aston Villa

Nejlepší střelec Carabao Cupu: Mladá hvězda, po které prahne Aston Villa

Nejlepší střelec Carabao Cupu: Mladá hvězda, po které prahne Aston Villa © iconsport.photo - Morgan Rogers

0

Líbilo se

24.01. - Middlesbrough sice od Chelsea dostalo 6:1 a sen o finále Carabao Cupu se rozplynul, ale především jeden hráč Boro nám ukázal, že se v Premier League máme na co těšit. Byl to právě 21letý Morgan Rogers, nejlepší střelec Carabao Cupu, jenž alespoň jedním gólem utlumil bolest. Ukázal také, proč chce jeho přestup co nejdříve dotáhnout Aston Villa.

Pokud nejste velkými fanoušky Championhsip, jméno Morgan Rogers vám zřejmě zas tolik neřekne. Měli byste si ho ale zapamtovat. Manchester City za něj v roce 2018, jako za hráče do U18 zaplatil 4,5 milionu eur. Šanci v prvním mužstvu nedostal a moc mu to nelepilo ani na hostování v Lincolnu, Bournemouthu a Blackpoolu. Nic moc. Od tohoto ročníku ale patří Middlesbrough, kde se chytil skvěle. V Championship má sice na kontě jen 2 góly, ale má 6 asistencí, připisuje si skvělá hodnocení. V Carabao Cupu je to ale jiná.

Middlesbrough došlo až do semifinále, kdy i bez zraněného Rogerse dokázalo zvítězit 1:0 a do odvety na Stamfrod Bridge šlo s velkou nadějí na dobrý výsledek a historický postup. To se ale nestalo. Chelsea zapnula motory a zvítězila 6:1. K dispozici byl už i Morgan Rogers. Ten byl společně s Gakpem z Liverpoolu na děleném prvním místě tabulky střelců se 4 góly. Ačkoliv byla Chelsea totálně dominanřní, Morgan Rogers zaujal. Byl výborný v soubojích 1na1, ideální hráč na rychlé protiútoky. Kdyby byl k dispozici i v prvním zápase, kdoví, jak by to skončilo.

Nakonec dokázal alespoň zmírnit bolest a udělat radost fanouškům, když přesnou technickou ránou k tyči překonal Djordje Petroviče. K 5 gólům dokázal přidat i 3 asistence a alespoň za mě je jednoznačně nejlepším hráčem tohoto ročníku. Zda bude jeho nejlepším střelcem, na to si ještě musíme počkat. Dnes večer se dozvíme soupeře Chelsea. Lépe našlápnuto má Liverpool, právě se 4gólovým Gakpem. 3 góly má na kontě i ve skvělé formě hrající Curtis Jones. Právě tihle dva budou zřejmě největší konkurencí Rogerse, co se týče ocenění hráče soutěže.

Morgana Rogerse navíc zřejmě co nevidět uvidíme v Premier League. Jeho přestup by co nejdříve chtěla dotáhnout Aston Villa. Mluví se o částce okolo 10 milionů liber, což ja na dnešní dobu hodně přijatelná částka. Pokud se navíc podíváme na hru Aston Villy, Rogers by tam parádně sednul. Tady mluvíme o přestupu, který může do budoucna hodně věcí změnit. Rogers je ohromný talent a pokud se bude stále zlepšovat, jednou může napodobit s obřím přestupem Jacka Grealishe. Villans ale ubíhá čas.

Morgan Rogers

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články