Zpět na » » Chelsea nedopustila ostudu. Middlesbrough smetla 6 góly a bude hrát finále Carabao Cupu

Chelsea nedopustila ostudu. Middlesbrough smetla 6 góly a bude hrát finále Carabao Cupu

Chelsea nedopustila ostudu. Middlesbrough smetla 6 góly a bude hrát finále Carabao Cupu © iconsport.photo - Chelsea podala skvělý výkon

1

Líbilo se

23.01. - REVIEW Klíčový zápas pro Chelsea. Po venkovní porážce 0:1, která šokovala celou Anglii jí nezbývalo nic, než doma na Stamfrod Bridge zaúřadovat a strhnout finálovou účast na svou stranu. A přesně to udělala. Hotovo bylo už po prvním poločase, kdy vedla 4:0. Middlesbrough se podařil alespoň čestný úspěch a utkání nakonec prohrálo 1:6. Chelsea je prvním finalistou.

Chelsea - Middlesbrough 6:1

Branky: 18. Howson (VG), 29. Fernandéz, 36. Disasi, 42. a 77. Palmer,, 81. Madueke, 88. Rogers

Chelsea: Petrovič - Disasi, Silva, Colwill, Chilwell (65. Gilchrist)- Mudryk (46. Madueke), Caicedo (72. Caicedo), Palmer, Fernandéz, Sterling (85. Castledine) - Broja (65. Gallagher)

Middlesbrough: Glover - Clarke, Fry, van den Berg, Engel - Crook, Barlasser, Howson (71. O´Brien) , Hackney - Forss (46. Djiksteel), Rogers

Pokud podala Chelsea v prvním duelu nejhorší výkon v sezóně, ten z prvního poločasu této dovety byl suverénně nejlepším. To byla útočná symfonie, jakou jsme od The Blues letos ještě neviděli. Obranu soupeře Chelsea překonávala průnikovými nahrávkami a klíčový byl především Sterling. Když nabíjel před prázdnou bránu Brojovi, Howson balón odpálil do vlastní sítě. Ve velmi podobné pozici se ocitl i Enzo Fernandéz, také přesný. Když pak Disasi na půlce vystihl přihrávku, balón vyvezl, naběhl si do vápna a hodně zkušeně zakončil. Asistentem kdo jiný než Sterling. Po šílené hrubce v rozehrávce navíc zvyšoval Cole Palmer. Famózní výkon.

Chelsea ve druhé půli hodně pomohl i příchod Conora Gallaghera. Záložník často hrající jako kapitán si na levé straně krásně udělal prostor a nahrávkou pod sebe nabil na druhý gól v zápase Palmerovi. Když pak obrana Middlesbrough opět šíleně chybovala v rozehrávce, Gallagher vyslal Maduekeho, ten si krásně zasekl a technicky prostřelil Glovera. Čestný úspěch pro Boro přeci jen přišel. Trefil se přesnou technickou střelou Morgan Rogers, vůbec nejlepší střelec Carabao Cuu, který má namířeno do Aston Villy. To ale bolest hráčů nezmírnilo. Byli blízko, ale skončili opravdu daleko. Chelsea jde do finále.

Muž zápas: Cole Palmer

Cole Palmer

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články