Zpět na » » Den D pro Mauricia Pochettina je tu. Příjde o své místo?

Den D pro Mauricia Pochettina je tu. Příjde o své místo?

Den D pro Mauricia Pochettina je tu. Příjde o své místo? © iconsport.photo - Mauricio Pochettino

1

Líbilo se

23.01. - PREVIEW Chelsea se dnes postaví Middlesbrough v odvetě semifinále Carabao Cupu. V prvním duelu přišla šokující prohra 0:1, dnes to na Stamfrod Bridge musí být jednoznačné a Chelsea si musí zajistit finálovou účast. Pokud se tak nestane, ještě větší tlak tak bude na Mauricia Pochettina, a je dost možné, že vedení s ním ztratí nervy a reálně bude řešit náhradu.

Chelsea šokovala v negativním smyslu celou Anglii, když prohrála úvodní zápas semifinále Carabao Cupu proti Middlesbrough, navíc bez největších ofenzivních opor. Jediným gólem rozhodl 21letý odchovanec Hayden Hackney. Chelsea podle vlastních fanoušků podala nejhorší výkon v sezóně. Otřesně hrál především Cole Palmer, který spálil i to, co zdánlivě spálit nejde, ve druhém poločase už tu žádná gólovka snad ani nebyla. Prostě něco šíleného, na což ale Chelsea dokázala zareagovat alespoň výhrou nad Fulhamem.

Dokázala si odpočinout a dnes jí čeká klíčová odveta, ve které musí dohánět jednogólové manko. Je tu ale otázka, co když se Chelsea nepodaří dvojzápas s Middlesbrough otočit? Nebude to stát Mauricia Pochettina krk? Na argentinského kouče jde už tak velká kritika. Ano, Chelsea rozhodně nemá kvalitu na to, aby bojovala o Ligu mistrů, nedejbože titul, ale aktuální výsledky jsou stále pod její úroveň, výkony většinou také. A pokud nezvládne Mauricio Pochettino své mladíky namotivovat dostatečně k tomu, aby doma porazili tým ze středu tabulky druhé ligy, na co tam potom je?

Takhle to prostě nejde. Middlesbrough půjde stejně jako do předešlého duelu se spoustou absencí, ale dobrou zprávou je návrat Morgana Rogerse. 21letý odchovanec West Bromu by měl v nejbližších dnech podepsat s Aston Villou, a tenhle zápas by mohl být velkolepou rozlučkou. O motivaci tak má rozhodně postaráno. Chelsea bude naopak podle očekávání chybět Sánchez, Ugochukwu, Nkunku, Lavia, James, Fofana a Cucurella. I bez nich by ale nemělo být o čem. Den D pro Pochettina je tady.

Hayden Hackney

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články