Zpět na » » Liverpool je posledním semifinalistou Carabao Cupu. West Ham rozstřílel 5:1

Liverpool je posledním semifinalistou Carabao Cupu. West Ham rozstřílel 5:1

Liverpool je posledním semifinalistou Carabao Cupu. West Ham rozstřílel 5:1 © iconsport.photo - Dominik Szoboszlai

1

20.12. - REVIEW Už včera jsme se dozvěděli jména 3 semifinalistů Carabao Cupu a čekalo se, zda je doplnípo vzájemném zápase na Anfield Road Liverpool, nebo West Ham i s oběma Čechy v základní sestavě. Už od prvního poločasu bylo jasno. Liverpool byl v úplně jiném vesmíru než West Ham. Fantastický výkon, výsledek 5:1, naprosto zasloužený postup do semifinále, kde budou The Reds opět favoritem.

Liverpool - West Ham 5:1

Branky: 28. Szoboszlai, 56. a 74. Jones, 71. Gakpo, 82. Salah, 77. Bowen

Liverpool: Kelleher - Gomez, Quansah, van Dijk (60. Konaté), Tsimikas (69. Bradley)- Szoboszlai (60. Salah), Endo (60. Alexander-Arnold), Jones - Elliott, Núňez, Gakpo (78. Díaz)

West Ham: Areola - Coufal (73. Kehrer), Mavropanos, Ogbonna, Johnson - Kudus (73. Ward-Prowse), Souček, Fornals, Álvarez (81. Ings), Benrahma (57. Paquetá) - Bowen

První poločas, to byla naprostá dominace Liverpoolu, která ale nějak tak nebyla podpořena góly. Šancí měli The Reds dost, do vápna West Hamu prakticky pořád lítaly centry, hráči Liverpoolu se kolem pokutového území motali, ale gól ne a ne přijít. Nakonec to na sebe musel vzít Dominik Szoboszlai a soupeře propálil tvrdou ránou z dálky. Liverpool často v útočné fázi chyboval a úplně zbytečně ztrácel balóny. To byla skutečně jediná kaňka na výkonu The Reds. Ke konci měl po centru Elliotta výbornou šanci zvýšit Gakpo, ale hlavou mířil jen těsně vedle branky.

Ačkoliv David Moyes udělal personální změny, nepomohlo to absolutně ničemu. Prní poločas jako přes kopírák, ale s tím rozdílem, že Liverpool hrál mnohem klidněji, méně zbrkle a neslo to ovoce. Obraně West Hamu nikl Curtis Jones a z velkého úhlu poslal míč mezi nohy Areoly. West Ham poprvé za celý zápas vypálil v 70. minutě, ale všechny naděje sfoukl přesnou ránou k tyči Cody Gakpo. Po tragickém bránění Quansaha sice dokázal snížit Jarrod Bowen, byl to ale ojedinělý úspěch. Po fantastickém pasu Alexandera-Arnolda snad přes 50 metrů se prosadil Salah a popravu West Hamu svým druhým gólem dokonal Curtis Jones. Zasloužený postup do semifinále.