Zpět na » » Ipswich senzačně vyřadil Wolverhampton z Carabao Cupu. Byl u toho i český gólman Václav Hladký

Ipswich senzačně vyřadil Wolverhampton z Carabao Cupu. Byl u toho i český gólman Václav Hladký

Ipswich senzačně vyřadil Wolverhampton z Carabao Cupu. Byl u toho i český gólman Václav Hladký © iconsport.photo - Ipswich se postaral o malou senzaci

1

Líbilo se

27.09. - Nestává se vyloženě zřídka, že si v pohárových bitvách tým z nižší soutěže vyšlápne na zástupce ligové elity. Už včera jsme to mohli opět vidět v rámci Carabao Cupu. Ipswich Town, hrající Championship dokázal vyřadit Wolverhampton, když otočil z 0:2 na 3:2. U této senzační výhry byl i český brankář Václav Hladký, aktuálně brankářská jednička Ipswiche.

Svěřencům Kierana McKenny se zatím v Championship mimořádně daři. V celé soutěži je jen jeden lepší tým. Je jím pouze o skóre Leicester. Ipswich po postupu jede jako válec, doposud vyhrál až na jeden všechny zápasy a fanoušci šílí. Dobrým výsledkům přispívá i českž brankář Václav Hladký. Ten po přestupu ze Salfordu čekal na šanci a jedničkou se stal až po 3 letech. McKenna si na něj asi stěžovat nemůže, přestože 10 inkasovaných gólů za 8 zápasů není málo. 32letý odchovanec Zbrojovky Brno je na vrcholu.

Po penaltovém rozstřelu v minulém kole Carabao Cupu dokázal Ipswich postoupit přes Reading a los k němu moc přívětivý nebyl. Dostal totiž Wolverhampton z Premier League. Ten je letos sice jedním z adeptů na sestup, ale stále je kvalitou na každém postu úplně někde jinde než nebohý Ipswich. I přes to, že mají The Blues výbornou formu, byli velkými outsidery, ačkoliv to kurzy netvrdily. Nakonec z toho ale byla obrovská senzace a zápas, na který fanoušci Ipswiche a ani Václav Hladký v základní sestavě, nezapomenou.

Wolves už na začátku jasně demonstrovali rozdíl v kvalitě. Nepovedený odkop jednoho z obránců před branku Hwangovi vrátil Kalajdžič a Jihokorejec tvrdou ránou prostřelil Hladkého. Navázal na něj v 15. minutě Toti Gomes. Hladký sice skvěle vychytal hlavičku Buena, ale na Totiho dorážku neměl nárok. Ipswich se ale nevzdal. 32letý Čech odkopem po skvělém výběhu rozjel akci, po které snížil talentovaný host z Chelsea Omari Hutchinson. Do poločasu na něj navázal Freddie Ladapo a bylo srovnáno. Třetí gólovou ránu, která se ukázala jako vítězná, zasadil nechytatelným projektilem Jack Taylor. Na všechny 3 góly Ipswiche nahrál Macus Harness a zajistil senzační postup.

Jack Taylor

David Suchý / itfc.co.uk

Noviny
Nejnovější články