Zpět na » » Fotbalová revoluce v FA Cupu? Nejstarší klubovou soutěž čekají změny a fanoušci nejsou nadšení

Fotbalová revoluce v FA Cupu? Nejstarší klubovou soutěž čekají změny a fanoušci nejsou nadšení

Fotbalová revoluce v FA Cupu? Nejstarší klubovou soutěž čekají změny a fanoušci nejsou nadšení © iconsport.photo - pohár pro vítěze

1

Líbilo se

06.07. - Pohár FA Cup projde dramatickými změnami, které se týkají zrušení opakovaných zápasů a finále se bude hrát o víkendu v Premier League. Fanoušci z tohoto nového nápadu nejsou vůbec nadšení a jejich reakce na internetu jsou negativní.

Podle zprávy deníku Daily Mail se FA chystá předat kontrolu nad nejstarší národní soutěží na světě Premier League, což bude mít nepochybně závažné důsledky. Co se tedy změní a proč to dělají? Podle zprávy se Premier League bude snažit prodat televizní práva na FA Cup do zámoří od sezóny 2024/25.

To v podstatě umožní klubům z nejvyšší ligy kontrolovat domácí kalendář. Podle zprávy, tak vedení Premier League prosazuje změnu kvůli rozšíření Ligy mistrů, která bude od roku 2024 obsahovat 10 zápasů ve skupinové fázi.

Nabídka Premier League zahrnuje podmínky, jako je zrušení opakování FA Cupu; kontroverzní krok, který bezpochyby rozruší týmy na nižších příčkách pyramidy, které se spoléhají na příjmy z branek a z velkých výjezdů. Kromě toho, že se nebudou hrát opakované zápasy, budou se první kola soutěže hrát uprostřed týdne, aby se předešlo zásahům do ligového kalendáře.

Další změnou, která vyvolala obavy fanoušků, je zrušení samostatného víkendu pro finále FA Cupu na konci sezóny. Finále se totiž přesune do běžného víkendu zápasů Premier League a bude se pravděpodobně konat předposlední sobotu sezóny před nedělním zápasem.

Premier League by nabídla FA vyšší platbu, která by jí v důsledku těchto zásadních změn umožnila dále financovat fotbal na základní úrovni.

Zde jsou reakce fanoušků na potenciální změny.

Jeden z fanoušků uvedl: "FA Cup mám rád a stále si myslím, že pro nižší kluby je kouzelný, ale to, že se finále hraje o víkendu v PL, je parodie. Vzpomínám si, jak jsem se jako dítě v den finále budil v sedm ráno a sledoval všechny přípravy, byla to třída. Zklamání."

Další napsal: "Zrušení opakování FA Cupu, přesunutí prvních kol do poloviny týdne a hraní finále o běžném víkendu Premier League je hrozný plán. Každý sport, který se podřizuje vůli těch nejbohatších, bude celkově chudší. Co to dělají s nejlepší pohárovou soutěží na světě?"

Třetí z nich řekl: "Všechno ve fotbale je na prodej. Nejen v Anglii, ale celosvětově. Je to teď jen prostředek pro PR kravaťáků/vlastníků, jejich ješitnost a přesouvání peněz. Jediné, co si nemohou koupit, je duše zápasů, ale to je vše. FA a FA Cup je pro všechny, ne pro elitu Premier League."

Bývalý předseda FA David Bernstein varoval FA před prodejem televizních práv Premier League. V rozhovoru pro deník The Times uvedl: "Bernstein se domnívá, že je to pro něj velmi důležité. "Je nezbytné, aby si FA zachovala plnou kontrolu nad FA Cupem. Již jsme byli svědky ztráty opakování poháru a omezení FA Cupu, a pokud mezinárodní práva převezme Premier League, bude to další známka oslabení soutěže."

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články