Zpět na » » Manchester City dokázal po 3 prohrách porazit Liverpool a postupuje do čtvrtfinále EFL Cupu

Manchester City dokázal po 3 prohrách porazit Liverpool a postupuje do čtvrtfinále EFL Cupu © mancity.com - Opět se prosadil i Erling Haaland

0

22.12. - REVIEW Mistrovství světa v Kataru jsme sice všichni hltali, ale přeci jen jsme rádi, že se nám vrací klubový fotbal. A osmifinále EFL Cupu nám nabídlo pořádnou bombu. Manchester City přivítal v roli favorita na domácím hřišti Liverpool, se kterým prohrál ve 3 posledních vzájemných zápasech. Zápas to byl zajímavý a velmi kvalitní. Větší kvalita však přeci jen byla na straně domácích, kteří po výhře 3:2 slaví postup.

Manchester City - Liverpool FC 3:2

Branky: 10. Haaland, 47. Mahrez, 58. Aké, 20. Carvalho, 48. Salah

Manchester City: Ortega - Lewis, Akanji (61. Stones), Laporte, Aké - De Bruyne, Rodri, Gündogan (88. B. Silva) - Mahrez, Haaland (73. Foden), Palmer (73. Grealish)

Liverpool FC: Kelleher - Milner (38. Phillips), Gomez, Matip, Robertson - Bajcetic (46. Fabinho), Thiago (70. Keita), Elliott (57. Henderson) - Salah, Núňez, Carvalho (46. Oxlade-Chamberlain)

Ze zápasu uběhla minuta a dva ofenzivní protějšky jsme mohli vidět poprvé v akci oba. Erling Haaland zaměstnal obranu ale jeho zakončení bylo tragické. To na druhé straně Darwin Núňez nechal svou ránu zblokovat. Haalanda pak napodobil v mnohem lepší pozici mladík Cole Palmer. Měl na kopačce stoprocentní gól, ale míč poslal úplně mimo. Když ale dostal na levé straně prostor pro centr De Bruyne, ve vápně Gomezovi odskočil Haaland a Manchester City šel do vedení. Jakmile ale Milner parádně našel Carvalha, bylo srovnáno.

Mohamed Salah

Zápas mohl na stranu Citizens znovu překlopit německý záložník Gündogan. Po De Bruyneho pasu se ale skvěle předvedl gólman Liverpoolu Kelleher, stejně jako o pár chvil později proti hlavičce Akého. V roli nahrávajícího byl opět De Bruyne. Na druhé straně byl ve velké šanci Darwin Núňez, ale situaci možná trochu podcenil a mířil vedle. I v další šanci, kdy k němu propadl míč, selhal a tak poločas skončil za remízového stavu.

Jenže uplynulo pár minutek první půle a Riyad Mahrez krásnou technickou střelou poslal Man City do vedení, které ale vydrželo doslova jen pár sekund. Liverpool rozjel rychlou akci Núňez nabídl míč Salahovi a ten, ačkoliv nebyl v jednoduché pozici, srovnal. Zápas v obřím a gólovém tempu pokračoval. Fantasticky znovu nacentroval De Bruyne a Aké potřetí v zápase překonal Kellehera. Obrovskou šanci na srovnání pak měl Darwin Núňez. Jenže znovu v koncovce sám před Ortegou selhal. Kaňkou na jinak skvělém zápase bylo chování Rodriho, který velmi agresivně reagoval na jakýkoliv faul na svou osobu. V prvním poločase to odnesl Carvalho, ve druhém Fabinho.

Kelleher měl práce dost i za vedení Manchesteru. Kevin De Bruyne nebezpečně střílel ze střední vzdálenosti, ale ránu zblokoval Fabinho. Následnou dorážku pak Fodenovi zlikvidoval právě irský reprezentační gólman Kelleher. Snaha Liverpoolu díky řadě nepřesností už k ničemu nevedla a my můžeme říct, že Manchester City si výhru a postup jednoznačně zasloužil. Pokud vaši hráči (Núňez) zahodí minimálně 3 obrovské šance, k výhře to prostě nepovede. Byli jsme ale svědky krásného zápasu, jak už jsme si při vzájemných střetnutích zvykli.