Zpět na » » Měl vyrovnávací gól Middlesbrough proti Manchesteru United platit?

Měl vyrovnávací gól Middlesbrough proti Manchesteru United platit?

Měl vyrovnávací gól Middlesbrough proti Manchesteru United platit? © skysports.com, fotbalportal.cz - Duncan Watmore

1

Líbilo se

05.02. - VIDEO Kontroverzní vyrovnávací gól Middlesbrough proti Manchesteru United ve 4. kole FA Cupu vyvolal debatu. Měla být branka pro hraní rukou neuznána? Dočasný šéf United Ralf Rangnick byl neoblomný a tvrdil, že gól neměl platit, zatímco i Chris Wilder byl překvapen, že ho VAR nezrušil. Podle Roye Keanea bylo všechno v pořádku.

Záložník Middlesbrough Matt Crooks ve druhém poločase zápasu čtvrtého kola, který Boro vyhrálo 8:7 po penaltovém rozstřelu, smazal náskok domácích, který zařídil Jadon Sancho poté, co si Duncan Watmore v přípravě na vyrovnávací gól jasně zpracoval míč rukou.

Rozhodčí Anthony Taylor však nechal Crooksův zásah z 64. minuty platit kvůli změně pravidel zavedené v této sezoně, podle níž hráč nemůže být potrestán za náhodnou hru rukou předcházející gólu, pokud sám gól nevstřelí.

Aby gól nebyl uznán, muselo by být Watmorova hraní rukou posouzena jako úmyslné nebo by postavení jeho ruky muselo být posouzeno jako neospravedlnitelné jeho pohybem.

Proč nebyl Watmore potrestán?

Abychom pochopili, proč byl vyrovnávací gól Middlesbrough ponechán v platnosti, je důležité zmínit změny v pravidlech o hraní rukou, které byly provedeny na začátku sezóny.

V souladu s novými pravidly nebyl Watmore potrestán za náhodnou hru rukou, protože sám gól nevstřelil.

Aby mohl být v tomto případě potrestán, muselo by se jednat o úmyslnou hru rukou nebo by jeho ruka musela být v nepřirozené poloze. VAR nepovažoval ani jednu z těchto věcí za pravdivou, a proto rozhodl, že gól platí.

Co na to řekli manažeři?

Manažer Manchesteru United Ralf Rangnick: „Jak to může být náhodné hraní rukou, když kontroluje míč ve vzduchu rukou? Bylo jasné, že by to nemělo platit, ale nakonec jsem byl opravdu překvapen, že to platilo.“

Kouč Middlesbrough Chris Wilder: „Využili jsme své šance. Rozhodnutí, která se dělají prostřednictvím VAR, se od doby, kdy jsem opustil Premier League, změnila - hned jsem si myslel, že to byla ruka. Myslel jsem si, že to bude odvolaný gól, a jsem rád, že to tak nebylo.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Související odkazy
Nejnovější články