Zpět na » Premier League » Hughes vzpomíná na Barcu

Hughes vzpomíná na Barcu

0

Líbilo se

04.10. - Blackburn se před dnešní odvetou předkola Poháru UEFA proti Larisse nachází ve složité pozici. V Řecku totiž Rovers prohráli 2:0 a družinu Marka Hughese čeká nelehký úkol a sice vyhrát o tři góly. Sám trenér však už jednou v podobné situaci byl.

Hráčská profesionální kariéra současného lodivoda Blackburnu trvala bezmála dvaadvacet let a skončila v roce 2002 právě na Ewood Parku. Nelze se proto divit, že tolik uznávaný útočník a kouč se již před dvěma dekádami let ocitl skoro v navlas stejné situaci, ještě coby forvard Manchesteru United a teď jako by někdo zmáčkl „replay“ a historie se opakuje. Pravda týmové obsazení je v současnosti trochu jiné.

„Můžu názorně ukázat, že výsledek zvrátit lze. Když jsem působil u United, podlehli jsme v prvním zápase Barceloně 2:0 v rámci soutěže Poháru vítězů pohárů, ačkoliv jsme nepodali špatný výkon. Sám jsem mohl při svém debutovém utkání v evropských pohárech alespoň snížit, ale gól mi pro ofsajd uznán nebyl. Nikdo neočekával, že bychom se ještě mohli vrátit, jak se říká, zpět do hry. Proti nám stáli Maradona a další prvotřídní fotbalisté. Na Old Trafford nás ale podporovala masivní návštěva. Bylo to neuvěřitelné.“

„Nastoupil jsem za stavu 3:0 pro Red Devils na posledních deset minut a málem to byl konec mé kariéry, protože jsem zavinil penaltu, která naštěstí pro mě nebyla odpískána. Byl jsem ve vápně – bůhví proč – a svou nohu strčil právě útočícímu forvardovi Barcelony do cesty. Ten přes ni přepadl a na chvíli se v ochozech Divadla Snů rozhostilo takové ticho, že by se dalo krájet. Rozhodčí ovšem nechal pokračovat, za což jsem mu dodnes vděčný. Odpískat pokutový kop proti Manchesteru United na Old Trafford, to chce silný charakter. Kdekoliv jinde bych to předpokládal více než tady,“ podělil se o svůj příběh kormidelník Blackburnu.

„V Evropě to tak chodí. Někdy se věci proti vám mohou spiknout, ale může to být i jinak. Můžete cítit, že se vás čeká skvělý zápas. Hráči jsou opojeni speciálním pocitem a také ho prodají i na hřišti. Doufám, že se nám podaří Larissu porazit. Mohlo by se to povést. Můžeme mít převahu, pak dostaneme branku a kdo ví, jak to skončí?,“ pronesl své obavy z nevyzpytatelnosti dnešního utkání Hughes.

V minulé sezóně Rovers vyhráli Intertoto Cup, jenž je vstupní branou do Poháru UEFA. Jinak však z pohledu Blackburnu na evropské scéně jen pusto prázdno. V zápase s držitelem řeckého poháru bude mít Hughes ten nejsilnější možný arzenál. Střídání Mortena Gamst-Pedersena a Robbieho Savage se o víkendu proti Sunderlandu vyplatilo a kouč jim dá šanci od začátku. Příležitost v základní sestavě určitě neunikne ani brankáři Bradu Friedelovi, který s obdobnými situacemi měl zkušenosti ještě coby fotbalista Liverpoolu. Podle něho první gól Řeky nahlodá. „Je to černá a bílá – potřebujeme vstřelit branku a žádnou neobdržet. Jestliže hráč musí být motivován pro takový zápas, tak se asi minul profesí,“ uvedl americký gólman.

/ Fotbalportal.cz / dailymail.co.uk

Nejnovější články