Zpět na » Premier League » Blatter chce kvóty pro cizince

Premier League - Blatter chce kvóty pro cizince

0

Líbilo se

05.10. - Prezident FIFA Sepp Blatter se v rozhovoru pro BBC vyjádřil, že by rád zavedl v Evropě kvóty pro zahraniční fotbalisty. Toto pravidlo sice naráží na právní úpravu pracovního práva Evropské unie, ovšem Blatter fotbalisty za "řadové zaměstnance" nepovažuje.

Návrh Blattera zní na maximálně pět cizinců v základní sestavě. Omezením přílivu zahraničních hráčů by logicky dalo daleko větší prostor domácím fotbalistům, kteří mají stále těžší se prosadit. Návrh je však v rozporu s právem Evropské unie, Blatter ovšem tvrdí, že současný stav vyžaduje podniknout nějaké kroky a omezení cizinců je dobrým řešením.

"Lidé se mohou v Evropě svobodně pohybovat za prací, ale fotbalisté nejsou typickou pracovní silou. Takhle to nejde brát, těch "pracovníků" potřebujete aspoň jedenáct, navíc jsou to spíše umělci," říká jedenasedmdesátiletý Ĺ výcar.

Znepokojeni už začínají být i samotní fanoušci. Na otázku, zda by souhlasili se zavedením kvót pro cizince, jich 56% z 1055 oslovených odpovědělo kladně. Také Evropská unie již naznačila, že své regulace ve fotbale plánuje zmírnit.

"Když máte v týmu jedenáct cizinců, není to dobré pro rozvoj fotbalu, pro mladé hráče a nepochybně také z finančního hlediska," dodává Blatter.

Výzkum ukázal také další zajímavá čísla:

78% dotázaných má za to, že peníze ničí fotbal
85% dotázaných tvrdí, že vstupenky jsou velmi drahé
63% dotázaných chce zavedení videotechnologií

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články