Zpět na » Premier League » Wenger: Blatterův plán je nesmysl

Premier League - Wenger: Blatterův plán je nesmysl

0

Líbilo se

06.10. - Jako první se proti zavedení kvót pro cizince ohradil Arsene Wenger. Čirou náhodou je to právě on, kdo by měl se svým multinárodnostním týmem při zavedení nových pravidel zřejmě největší potíže. "Premier League by to zabilo," tvrdí Wenger.

O návrhu Seppa Blattera FotbalPortal.cz informoval již včera. Prezident FIFA v něm navrhuje omezení počtu cizinců v základní sestavě na pět.

Do opozice se k Blatterovi ihned postavil Arsene Wenger z Arsenalu. Francouzský manažer bývá sám často kritizován za to, že se při výběru hráčů orientuje téměř výhradně na zahraniční trh. V kádru má pouhé dva Angličany, ale ani jeden z nich nemá své místo v sestavě zdaleka jisté.

"Premier League by to zabilo, určitě už by nebyla nejlepší ligou na světě. Proč? Odešla by kvalita. Už bychom nemohli vybírat z 200 milionů hráčů, ale třeba jen z 50 milionů. Nové pravidlo by chránilo špatné hráče nebo ty, kteří nejsou tak dobří. Ale když budou nejlepší Angličané hrát po boku nejlepších hráčů z celého světa, rychle se rozvinou v lepší hráče," vysvětluje Wenger.

Wenger však připouští, že cizinci mají svůj podíl na nevýrazných výsledcích národního týmu Anglie. Před fanoušky pak čeká těžká volba - upřednostnit kvalitní ligovou soutěž, nebo výsledky národního týmu.

"Angličtí fanoušci chtějí dobrý národní tým, ale také jsou velmi pyšní na svoji nejlepší ligu na světě. Ale jde to dohromady? Já tedy nevím. Když vychováváte mladé hráče, pak ano. Ale teď to možné není. Reprezentace na to logicky doplácí, ale takové jsou zákonitosti," pokračuje Wenger, který si však nemyslí, že by odliv cizinců reprezentaci pomohl.

"Jestliže chcete na každém šampionátu přejít přes čtvrtfinále, myslíte si, že k tomu opravdu pomůže doplnit každý tým o pět průměrných fotbalistů? Já tomu nevěřím. Mistrovství světa vyhrajete jen s nejlepšími hráči. A ti hrají v Arsenalu, Chelsea, Manchesteru United, budou hrávat všude. Podívejte se na Brazílii, to je opak Anglie. Nemají takovou ekonomickou sílu, takže všichni hráči hrají v nejlepších zahraničích ligách. Proto má Brazílie tak silný tým," dodává Wenger.

Více informací o klubu Arsenal FC naleznete na Gunners.cz

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články