Zpět na » Premier League » Čára přes rozpočet

Čára přes rozpočet

0

Líbilo se

09.10. - Poslední dny na lavičce West Hamu United jsou pro jeho trenéra Alana Curbishleyho velmi složité. Zranění neberou vůči Hammers žádné ohledy a kosí jednoho hráče za druhým. Momentálně se jich na marodce sešlo již osm.

Funguje to skoro přímo úměrně. S dalšími zápasy přibývají na seznamu lazaretu Kladivářů nová a nová jména. Chudák Curbishley, říkají si teď pozorovatelé anglické Premier League. Ono totiž není vůbec jednoduché sestavit kádr, když chybí osm stálých opor. V duelu s Aston Villou se do pracovní neschopnosti zařadili i Camara a Ashton, který díky nataženým kolenním vazům zmešká i sraz národního týmu Albionu. „Curb“ se tak může jen modlit, aby Ashtonovo zranění nebylo vážnějšího rázu a aby se všichni jeho svěřenci trpícími zdravotními problémy dali během reprezentační pauzy alespoň zčásti do kupy.

„Opravdu potřebuji minimálně dvoutýdenní přestávku, protože s jedenácti zdravými hráči to dál nejde. Hledáme, kde jen můžeme a v současnosti musíme i improvizovat. Dlouhodobě mimo hru jsou Julien Faubert a Kieron Dyer. Absentují i Craig Bellamy, Scott Parker a Anton Ferdinand.“

„Dean Ashton má natažené vazy a nezahraje si týden nebo dva. Henri Camara je na tom podobně, ale jeho návrat by měl být dřívějšího data. George McCartney utrpěl v utkání s Villans nějaké šrámy a Luis Boa Morte si obnovil zranění na noze. Takhle vypadá naše marodka. V takovéto podobě hrát nejde. Zkoušeli jsme se omluvit, ale před zápasem na Villa Parku jsme postrádali hráče za 27 miliónů liber, což je velká rána. Mnoho týmu se v obdobné situaci neocitlo,“ postěžoval si manažer Hammers.

„Je to tak. Táhne se to s námi od zranění Craiga Bellamyho v utkání s Readingem. Craig musel ve čtvrtek podstoupit podobnou operaci jako nedávno Michael Owen, ovšem v pátek už trochu běhal. Navzdory všem zraněním jsme však ukázali, že jsme dobrá parta. Čtrnáctidenní přestávka by nám pravděpodobně měla pomoci. Jenom doufám, že se všichni hráči vrátí po splnění reprezentačních povinností v pořádku,“ vyjádřil své obavy Curbishley.

/ Fotbalportal.cz / premierleague.com

Nejnovější články