Zpět na » Premier League » Touré: Říkáme mu Gattuso

Touré: Říkáme mu Gattuso

0

Líbilo se

10.10. - Jenom samou chválu slyší v úvodu letošní sezóny Mathieu Flamini z úst médií, trenéra Wengera i svých spoluhráčů z Arsenalu. Posledním, kdo vyzdvihl výkony mladého francouzského záložníka byl Kolo Touré, když si jej dokonce dovolil srovnat s Gennarem Gattusem z AC Milán.

Flamini v právě probíhajícím ročníku nastoupil za Gunners v drtivé většině zápasů. Skvěle se sžil s pozicí středního záložníka a nyní hraje na stejné pozici jako Gilberto Silva, který tak musí jen vysedávat na lavičce náhradníků. Přitom ještě před rokem tomu bylo přesně naopak a Francouz údajně uvažoval i nad odchodem.

Bývalý fotbalista Marseille pookřál po boku Cesca Fabregase a oba se v záloze Kanonýrů vyšvihli ke skvělým výkonům. Flamini nechyběl ani v jednom z osmi ligových zápasů a momentální formou si skoro jistě zarezervoval své místo vedle španělského reprezentanta na týdny dopředu.

Kolo Touré, který v současnosti plní po zranění Williama Gallase funkci kapitána, si pochvaluje herní příspěvek třiadvacetiletého Francouze, jenž na svoji pozicí naběhá snad nejvíce kilometrů z celého mužstva. Dokonce se jej rozhodl přirovnat ke slavnějšímu Gennaru Gattusovi z milánského AC a podle slov reprezentanta Pobřeží Slonoviny dostal Flamini přezdívku právě po tomto Italovi.

„Odvádí skutečně velký kus práce. Děkuji mu za to, že v obraně teď nemusíme řešit skoro žádné trable. Je to skutečně maratónský vytrvalec. Uběhá všechno. Má fantastické srdce a hraje za všechny. Mít v sestavě takového fotbalistu je vážně skvělé. Zapojuje se do každého souboje, což je pro tým jenom dobré. To je důvod, proč mu přezdíváme Gattuso,“ poznamenal Kolo Touré.

Více informací o klubu Arsenal FC naleznete na Gunners.cz.

/ Fotbalportal.cz / Skysports.com

Nejnovější články