Zpět na » Premier League » Crouch na odchodu z Liverpoolu

Premier League - Crouch na odchodu z Liverpoolu

0

Líbilo se

11.10. - Toliko známý rotační systém trenéra Rafaela Beniteze si našel svou první oběť. Podle zákulisních informací by měl v zimním přestupním termínu na Anfield Road vyhodit z kola ven vytáhlého útočníka Petera Crouche, který v současnosti jen zahřívá lavičku náhradníků.

Že jsou tyto zprávy pravdivé, se nemusíte vůbec obávat, protože na sekretariátu klubu Liverpool FC se kupí spousty nabídek za bývalého hráče Southamptonu. Jako poslední přispěchal Manchester City, jenž je odhodlán za Crouche vysázet rovných 8 miliónů liber. Samozřejmě, že přestup by proběhl nejdříve v lednu. Benitez momentálně nejvíce sází na osvědčenou dvojici Torres – Kuyt, jež si to v útoku občas prohodí s Voroninem. Crouch nyní zastává úlohu tzv. druhých houslí a na hřišti se objevuje jen sporadicky.

I proto nebudou na Merseyside s prodejem určitě otálet. Pokud by tento reprezentační útočník odešel až v létě, klesla by cena a prodělalo by se. O astenického Angličana se zajímá spousta velkoklubů v čele s Realem Madrid a Juventusem Turín. Ozval se i Portsmouth, ale přestup do Manchesteru se jeví jako nejpravděpodobnější volba a to hned z několika důvodů.

Citizens si o prázdninách prošli radikálním zemětřesením. Změna vlastníka, trenéra a skoro úplná přestavba kádru. Přišlo spoustu nových posil a City jsou momentálně třetí v tabulce. Perspektivní mužstvo však má jednu slabinu a tou je útok. I když Eriksson v létě přivedl z Itálie Bianchiho a Bojinova, patřičný efekt se zatím nedostavil. Nutno však dodat, že druhý jmenovaný se potýká se zraněním. Emile Mpenza to při vší úctě v průběhu celé sezóny nemůže všechno utáhnout sám. Velké jméno do ofenzivních řad by přišlo vhod. Crouch je v tomto směru tím pravým. Vždyť odstrčený forvard prahne po místě v základní sestavě, čehož by si na City of Manchester Stadium dopřával plnými doušky. Další důvod neleží daleko. Citizen coby jediný klub předložil oficiální nabídku na 8 miliónů liber.

Rotační systém nejspíš nevyplivne jen Crouche. Směr pryč z města Beatles si to pošine i John Arne Riise, jenž přišel o pevnou pozici v základu po vleklém zranění. Hráč, který byl ještě nedávno vyzdvihován jako jeden z nejlepších levých beků na světě, tak dost možná v lednu řekne Liverpoolu své „Sbohem“.

No a když jsme v tomto článku nakousli kapitolu Manchester City, byla by chyba se nezmínit o tom, že jeden z hlavních tahounů týmu obránce Micah Richards se v současné době chystá prodloužit kontrakt. „Jednání jsou ve finální fázi. Chybí dořešit už jen několik detailů a co nejdříve určitě podepíšu. Samozřejmě nechci odejít kamkoliv. V Manchesteru si hledám nový dům, takže proč bych se měl stěhovat jinam? Užívám si to nyní. Hraji za klub a prokládám to zápasy za anglickou reprezentaci. Co bych si měl v tuto chvíli ještě přát víc,“ říká se spokojeným tónem v hlase Richards.

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články