Zpět na » Premier League » Kewell se hlásí zpět do služby

Kewell se hlásí zpět do služby

0

Líbilo se

12.10. - Když se vysloví jméno Harry Kewell, většina si vybaví skvělého australského záložníka z Liverpoolu, který je ovšem velmi náchylný ke zraněním. Z toho posledního se stačil bývalý hráč Leedsu vylízat a nyní hlásí návrat na zelené pažity.

Jednalo se o vážné zranění třísel, které si devětadvacetiletý Kewell přivodil při reprezentování své rodné země v létě na Asian Cupu. Všichni v tu chvíli opět oplakávali bojovníka „Socceroos“, protože díky různým zraněním proležel na marodce Liverpoolu už pěkně dlouhou řádku měsíců.

Jeho trenér Rafael Benitez si ho však nadále považuje a tvrdí, že je pro tým velice důležitý. „Harry na sobě opravdu tvrdě dřel a v příštím týdnu už by se mohl zase zapojit do tréninku s „A“ mužstvem. Je pro nás velmi důležitý. Fotbalista s takovou silou a schopnostmi je totiž vždy důležitý,“ vysekl mu poklonu španělský kouč Liverpoolu.

V minulé sezóně stihl Kewell za Reds odehrát pouhé tři zápasy. Všechno zavinily zdravotní problémy chronického charakteru. Zatím poslední utkání v rudém dresu zaznamenal v prohraném finále Ligy mistrů s AC Milán, když na trávníku zásluhou pozdního střídání pobyl sotva tři minuty.

Nejlepšímu mladému hráči Premier League pro ročník 1996/ 97 vyprší v Liverpoolu na začátku příštího léta kontrakt a Kewell musí prokázat své kvality, aby mu Benitez nabídl prodloužení. Kvůli obrovské konkurence v záložní řádě má před sebou velice náročnou cestu. V letním přestupním termínu na Anfield přišli Yossi Benayoun a Ryan Babel. Přesto záložník ze země Protinožců věří, že si může místo znovu vybojovat. „Se svou kvalitou a zkušenostmi je skvělý a právě takového fotbalistu budeme ve zbytku sezóny potřebovat,“ doplnil „Rafa“.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Nejnovější články