Zpět na » Premier League » Sobota na Wembley: Anglie proti Estonsku

Sobota na Wembley: Anglie proti Estonsku

0

Líbilo se

12.10. - V sobotu na Wembley odehraje anglický národní tým utkání s nálepkou „povinného vítězství“ nad Estonskem. Albion se po předchozích problémech dotáhl na příčky zaručujících postup na EURO 2008 a třemi body nad tímto pobaltským soupeřem bude nutné tento vzestup potvrdit.

Kapitánskou pásku si navleče překvapivě Steven Gerrard, který úlohu vůdce převezme na jeden zápas po Terrym. Ten má menší problémy s kolenem a trenér McClaren ho pošetří na papírově těžší středeční duel s Ruskem. „Myslím, že má drobnější potíže s kolenem. Kouč mi řekl, že budu kapitán. Vést mužstvo na Wembley bude pro mě čest,“ prohlásil záložník Liverpoolu.

Proti Estonsku by mohl vyběhnout uzdravený Frank Lampard. Otázkou však je koho upřednostní po Gerrardově boku trenér, protože v zápasech s Izraelem a Ruskem se ve skvělé formě představil Gareth Barry. Jinak nebude mít Steve McClaren s poskládáním sestavy větší problémy. Zraněnými jsou už zmíněný Terry, jehož nejspíš nahradí Sol Campbell. Poté David Beckham a Emile Heskey, jenž tak nenaváže na vynikající výkony z minulých reprezentačních utkání.

Kanonýra Wiganu by měl zastoupit Wayne Rooney vracející se po zranění. Místo zaujme hned vedle Michela Owena, který v tandemu s Heskeym, doslova zářil. Do brány se i přes kritiku médií opět postaví Paul Robinson.

Soupeř je v pozici jasného outsidera a to nejen pro to, že se v žebříčků národních týmů ocitá daleko za Albionem. Estonsko totiž bude postrádat hned několik opor. Největší překážkou je absence útočných es Andrease Opera a Vlaimira Voskoboinikova. Do hry nezasáhne ani gólman Watfordu Mart Poom, jenž momentálně bojuje se zraněnými zády.

Anglie: Robinson (Tottenham), James (Portsmouth), Carson (Aston Villa), Richards (Manchester City), Brown (Manchester United), Ferdinand (Manchester United), Terry (Chelsea), Ashley Cole (Chelsea), Campbell (Portsmouth), Neville (Everton), Shorey (Reading), Lescott (Everton), Bentley (Blackburn), Gerrard (Liverpool), Lampard (Chelsea), Joe Cole (Chelsea), Wright-Phillips (Chelsea), Barry (Aston Villa), Downing (Middlesbrough), Young (Aston Villa), Smith (Newcastle), Owen (Newcastle), Crouch (Liverpool), Johnson (Everton), Defoe (Tottenham), Rooney (Manchester United), Ashton (West Ham)

Pohled na tabulku skupiny E
1 Chorvatsko 9 23
2 Anglie 9 20
3 Rusko 9 18
4 Izrael 9 17
5 Makedonie 9 8
6 Estonsko 10 4
7 Andorra 9 0

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články