Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Návrat zapomenutých: Klubové fotky odhalily osud některých hráčů Arsenalu, u kterých se čekalo, že klub opustí

Návrat zapomenutých: Klubové fotky odhalily osud některých hráčů Arsenalu, u kterých se čekalo, že klub opustí

Návrat zapomenutých: Klubové fotky odhalily osud některých hráčů Arsenalu, u kterých se čekalo, že klub opustí © iconsport - Arsenal ještě nemá dořešený kádr pro nadcházející sezónu

1

Líbilo se

13.08. - Arsenal je v dosavadním přestupovém období velmi aktivní. Klub pod vedením Mikela Artety přivedl už šest nových hráčů. Záložníky Martína Zubimendiho a Christiana Norgaarda, útočníka Viktora Gyökerese, brankáře Kepu Arrizabalagu, křídelníka Noniho Maduekeho a stopera Cristhiana Mosqueru.

Na druhou stranu Arsenal už začal s prodejem nepotřebných hráčů, aby mohl dál financovat příchod posil. Z klubu odešli Nuno Tavares a Marquinhos, kteří dohromady vynesli asi 10 milionů liber. Překvapivě však zatím nebyl nikdo poslán na hostování, což znamená, že se do klubu vrátila řada hráčů, kteří v minulé sezóně hostovali jinde.

Média naznačují nečekané setrvání

A právě jejich osud začíná být předmětem spekulací. Na nedávném mediálním dni Arsenalu byli zachyceni a pro oficiální profilové fotografie pózovali hráči jako Albert Sambi Lokonga, Fábio Vieira a Reiss Nelson. Jejich přítomnost je pro mnohé překvapivá, protože se očekávalo, že budou mezi prvními, kdo klub opustí.

Například Sambi Lokonga totiž nehrál za Arsenal od ledna 2023 a od té doby hostoval v Crystal Palace, Lutonu a Seville. Vieira strávil minulou sezónu na hostování v FC Porto, kde zaznamenal 4 góly a 4 asistence. Reiss Nelson strávil druhou polovinu sezóny ve Fulhamu. Mezi těmito hráči byl i mladý brankář Karl-Jacob Hein, který hostoval v Realu Valladolid.

Zatímco Nelson se objevil alespoň na 18 minut ve dvou přípravných zápasech, zbylá trojice se přípravy neúčastnila, což naznačovalo, že jejich budoucnost je mimo Arsenal. Fotky z mediálního dne však naznačují, že se jejich situace pravděpodobně změnila.

Arteta stále čeká na další změny

Sám trenér Arteta ještě minulý měsíc naznačil, že jeho kádr potřebuje zeštíhlit. „Ještě zbývá dlouhá doba do konce přestupového okna a my stále hledáme. Z pohledu počtu hráčů máme v kádru přebytek a musíme zlepšit hloubku i kvalitu. Neustále sledujeme trh. Dokud nepřivedeme posily, soustředíme se na hráče, které máme. A s tím, co jsem viděl za posledních 10-15 dní, jsem velmi spokojen,“ řekl Arteta.

Stále je samozřejmě možné, že zmiňovaní hráči klub opustí a fotografie jsou pouhé formality, nicméně jejich budoucnost v klubu teď vypadá o něco nadějněji než dříve. Na druhou stranu by pro mnohé bylo lepší, kdyby hráli někde, kde by doopravdy herní čas dostávali a mohli se vyvíjet.

Přečtěte si také: 21 hráčů, kteří mohou zazářit v nové sezóně Premier League - „Malý Messi“ i posila ze Slavie

Nikolas Kočica /

Nejnovější články