Zpět na » Premier League » Portsmouth usiluje o Dyera

Portsmouth usiluje o Dyera

0

Líbilo se

13.10. - Nikoliv však Kierona z West Hamu, ale daleko mladšího Nathana Dyera ze Southamptonu by si přál po skončení zimního přestupního termínu v kádru Pompey vidět trenér Harry Redknapp. Tvrdí to alespoň slova jeho asistenta Tonyho Adamse.

Devatenáctiletý křídelník začínal v dresu Saints v sezóně 2004/2005, tedy v době, kdy sestupovali z Premier League o soutěž níže. Shodou okolností to byl právě Redknapp, který před dvěma lety vedl klub z přístavního města a shodou dalších okolností právě on dal Dyerovi první možnost zahrát si první ligu. Na konci ročníku se však současný trenér Pompey musel se Saints rozloučit a přesedlal na lavičku Portsmouthu. Tudíž vazba Redknapp – Dyer byla zpřetržena.

Tony Adams je ovšem toho názoru, že lodivod Pompey chce získat svůj starý objev zpět a v současnosti pečlivě monitoruje situaci okolo záložníka Southamptonu. „Nyní se o něj docela dost zajímáme a je v našem hledáčku možných posil. Když Harry řekne, že potřebujeme někoho na pravý okraj záložní řady, nemyslí kohokoliv. Musíme prozkoumat naše možnosti. Sledoval jsem Dyera v sobotním utkání proti West Bromu a je to dobrý, mladý hráč. Ale ano, zajímáme se o něho,“ poodkryl Redknappův asistent.

Nathan Dyer dosáhl v roce 2005 se Southamptonem až na finále FA Youth Cup, což je obdoba Anglického Poháru pro fotbalisty do osmnácti let. Mladíci Saints však nakonec podlehli vrstevníkům z Ipswich Town. Anglický záložník odehrál za Southampton a Burnley, ve kterém byl na roční hostování, 52 zápasů a vsítil celkem tři branky, dvě v barvách Clarets. Dá se předpokládat, že Dyer odejde v zimě, protože na začátku příštího léta mu skončí na St. Mary‘s Stadium kontrakt a pokud by na jihu Anglie neprodloužil, opouštěl by klub zadarmo.

/ Fotbalportal.cz / itv-football.co.uk

Nejnovější články