Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Bukayo Saka bude chybět až dva měsíce. Rozhodne to o osudu sezóny?

Bukayo Saka bude chybět až dva měsíce. Rozhodne to o osudu sezóny?

Bukayo Saka bude chybět až dva měsíce. Rozhodne to o osudu sezóny? © iconsport.photo - Bukayo Saka

0

Líbilo se

28.12. - Zdá se, že s Bukayem Sakou to je o dost horší, než se původně zdálo. Prvotní prognózy hovořily o tom, že nejlepší hráč Arsenalu bude chybět zhruba 3 týdny, ale podle Mikela Artety se jeho absence protáhne asi na 2 měsíce. Je ale potřeba, aby The Gunners přivedli posilu?

Bukayo Saka je dlouhodobě nejlepším hráčem Arsenalu. Klubový odchovanec hraje Premier League od svých 17 let. Poprvé si zahrál ještě pod koučem Emerym. Mikel Arteta ho nejprve využíval jako levého beka, ale časem ho dostal zpět na jeho pozici, kde začal Saka zářit. Jeho statistiky jsou ohromující. Za poslední 3 sezóny dal v Premier League 41 gólů a nasbíral 27 asistencí. V této sezóně přidal asistencí dalších 10 a trefil se 5x. Je zase největším ofenzivním tahounem Arsenalu, který by chtěl využít zaváhání Manchesteru City a ohrozit titulové tažení Liverpoolu pod Arne Slotem.

Rozhodne jeho absence?

Právě Saka, respektive jeho absence, ale může dost možná rozhodnout v neprospěch Kanonýrů. Za posledních pár týdnů měl Saka těch menších zdravotních problémů více než dost, ale žádný zápas nevynechal. Proti Crystal Palace v poháru dostal jen 20 minut v závěru, asistencí pomohl k postupu a odpočinul si. V ligovém zápase se stejným soupeřem ale musel střídat už po 24 minutách. A nevypadalo to vůbec dobře. Mikel Arteta nejprve tvrdil, že absence největší hvězdy bude na pár týdnů, maximálně pak 3. To by se s možnostmi Arsenalu dalo přežít. Jenomže ve finále je to mnohem horší.

Saka bude chybět delší dobu

Po zápase s Ipswichem totiž Mikel Arteta přiznal, že Bukayo Saka bude chybět až 2 měsíce. Jedná se o poranění hamstringu, což je nepříjemné zranění, které má tendenci se neustále vracet a doslova ničit kariéry. Reece James by mohl vyprávět, své si užil i Pedri. Snad to nebude případ i Bukaya Saky. Nabízí se tak otázka, jak velký vliv to na Arsenal mít bude, a odpověděl už právě duel s Ipswichem, kdy Arsenalu něco prostě chybělo. Na pravém křídle hrál Trossard a ačkoliv asistoval, prostě to nebyl Saka. Že by tedy přišla posila? S tím, že je zraněný Saka a delší dobu bude chybět i Sterling, pro něhož to měla být skvělá příležitost, tato možnost se nabízí. Je ale dva měsíce dostatečně dlouhá doba na to, aby přišla a aklimatizovala se posila nahrazující tak důležitého hráče, jako je Bukayo Saka?

Přečtěte si také: Zde je pět posil, které by mohly v Arsenalu nahradit Bukaya Saku, nachází se mezi nimi například odpadlík z Manchesteru United

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články