Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Největší překvapení a nejlepší útočník Premier League?

Největší překvapení a nejlepší útočník Premier League?

Největší překvapení a nejlepší útočník Premier League? © iconsport.photo - Chris Wood

1

Líbilo se

02.11. - Pokud by mi někdo řekl před sezónou, že po 10 kolech bude v tabulce za Liverpoolem a Manchesterem City Nottingham Forest, měl bych ho za blázna. Ale je to realita. Avšak to, že je hlavním tahounem Chris Wood, to už asi zas taková senzace není.

Liverpool první, Manchester City druhý, Arsenal třetí? Cože? Nottingham třetí? Tak asi reaguje většina lidí po dnešním hracím dni Premier League. Nottingham hrál už pod Stevem Cooperem moc pěkný fotbal, jenomže nenesl ovoce. Přišel tak Nuno Espírito Santo. Ten sice vyhořel v Tottenhamu, ale Wolves málem dostal do Evropy a jeho fotbal bavil. A aktuálně vypadá Nottingham jako nový Wolverhampton. Tým je sexy. Není to klasický nudný anglický tým, na který jsme byli ještě nedávno v Premier League zvyklí. Jsou tu technicky skvěle vybavení hráči, rychlí, kteří mají obří sebevědomí. To jako kdyby definovalo Morgana Gibbse-Whitea, Anthonyho Elangu, Calluma Hudsona-Odoie nebo třeba i stopera Murilla.

Kometa Premier League

Nottingham je nyní po 10 kolech na třetím místě za Manchesterem City a Liverpoolem se skóre 14:7. Rozdíl ve skóre je po Liverpoolu celkem suverénně nejlepší v celé Premier League. Ostatně právě s The Reds, které tým Nuno Espírito Santa porazil, jsou Lesníci jediným klubem, který inkasoval méně než 10 gólů. Takový Wolverhampton jich dostal o 20 víc. Stojí za tím fantastická práce portugalského kouče. Dnes přišla výhra 3:0 nad West Hamem, jenž se pomalu loučí s koučem Lopeteguim. A neřešme, že zítra může tabulka vypadat zase trochu jinak. Užijme si tuhle malou senzaci. Není to celé náhoda. Nottingham reálně hraje systematicky dobře. Vždyť je to jediný tým, který zatím porazil Liverpool Arneho Slota. Odveta bude osobní. Nottingham Arne Slot jmenuje na každé jedné tiskové konferenci, ať je výsledek jakýkoliv.

Nezastavitelný kanonýr

Nottingham zároveň našel obrovský talisman na hrotu svého útoku. Taiwo Awoniyi je náhradníkem a dále jim bude. Hvězdou a střelcem je Chris Wood. Legenda z Nového Zélandu přišla do Nottinghamu z Newcastlu za nemalých 17 milionů eur. Na druhou stranu přicházel ověřený střelec, který dal v kariéře přes 170 gólů. Druhá polovina minulé sezóny po Awoniyiho zranění byla jeho. Nakonec nastřádal 14 gólů a zase má našlápnuto. Po 10 kolech má na kontě 8 gólů a Nuno Espírito Santo má s ním na hrotu v rukou obří zbraň. Ve vápně klinický, ve vzduchu nepřekonatelný. Životní forma? S tím bych asi ještě počkal, protože 32letý střelec toho zažil už hodně, ale vypadá to, že zraje. Fanoušci Nottinghamu ho milují. A s jídlem roste chuť. Ambice stoupají a fanoušci sní o Evropě. A Wood začíná nebezpečně prohánět Haalanda. Ale dalších 5 zápasů? Newcastle, Arsenal, Manchester City, Manchester United a Ipswich. Tady přijde pravá zkouška.

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články