Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Jeden z nejlepších hráčů světa bude na dlouhou dobu pryč. Rodri je vážně zraněn, chybět může Manchesteru City až rok

Jeden z nejlepších hráčů světa bude na dlouhou dobu pryč. Rodri je vážně zraněn, chybět může Manchesteru City až rok

Jeden z nejlepších hráčů světa bude na dlouhou dobu pryč. Rodri je vážně zraněn, chybět může Manchesteru City až rok © iconsport - Rodri si natrhl přední křížový vaz a bude chybět sedm měsíců až rok

1

Líbilo se

23.09. - Španělský záložník Rodri Hernandez byl jasně slyšet s kritikou na vyčerpávající sezónu, která pro něj skončila jeho odchodem ve finále EURO 2024 se svalovým zraněním, Prohlásil, že FIFA a UEFA potřebují vymyslet způsob, jak snížit počet zápasů a požadavky na hráče. Jeho varování se také potvrdilo. Tento víkend totiž utrpěl brutální zranění, které ho pravděpodobně připraví o zbytek sezóny.

Po nejlepší sezóně své kariéry se Rodri vrátil začátkem tohoto měsíce zpět na hřiště a hrál v základní sestavě za Manchester City proti Arsenalu, po 20 minutách ale musel odkulhat ze hřiště. Zdravotníci začali být ohledně jeho kolena optimičtější, nyní Diario AS hlásí, že zranění naznačilo, že si skutečně natrhl přední křížový vaz, což by ho pravděpodobně vyřadilo na dobu mezi sedmi měsíci a rokem.

Doba zotavení by závisela na závažnosti natržení a zda jsou ovlivněny okolní oblasti. Rodri nyní odjede do Madridu na úplné vyšetření a konečnou diagnózu. Osmadvacetiletý hráč by zanechal velkou díru ve středu pole City a Španělska.

Manchester City a Španělsko budou muset najít náhradu

City bude pravděpodobně muset překonat Rodriho absenci s některým z trojice Mateo Kovačič, Nico O´Reilly, Ilkay Gundogan až do ledna, zatímco trenér Španělska Luis de la Fuente pravděpodobně nabídne místo Martínovi Zubimendimu. Jediné pozitivum pro Rodriho je to, že nebude chybět na žádný velká mezinárodní turnaj, ale je to pochmurná prognóza pro kandidáta na Zlatý míč, který vypadal na vrcholu svých sil.

Myslím, že musíme začít všichni více apelovat na asociace FIFA a UEFA. Hráči a trenéři si na počet zápasů stěžují už nějakou dobu a nyní se začíná ukazovat, že mají pravdu. A pokud se něco ve fotbale nezmění, budeme vídat takových vážných zranění čím dál více.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články