Zpět na » Premier League » Jak Crystal Palace nahradí Oliseho?

Jak Crystal Palace nahradí Oliseho?

Jak Crystal Palace nahradí Oliseho? © iconsport.photo - Antonio Nusa

0

Líbilo se

24.06. - Crystal Palace se během minulého ročníku stalo ze snad nejméně zajímavého klubu Premier League klubem, na který se dívá s radostí. Oliver Glasner odvedl skvělou práci. Jaké to ale bude bez Oliseho? Londýnský klub už má ale přichystanou náhradu. Jde o Nora Nusu, o nějž má zájem i Tottenham a Brentford.

Crystal Palace se na konci tohoto ročníku proměnilo. Začalo hrát pod novým koučem Glasnerem super fotbal, opory se rozjely za ještě lepšími výkony a výsledek je takový, že klub s nejvíce zástupci v týmu Anglie je právě Crystal Palace a za mě trestuhodně nebyli dva i ve francouzské nominaci, kdy by si to jednoznačně zasloužil Mateta i Olise. A právě druhý jmenovaný, výborný ofenzivní univerzál, je už jednou nohou v Bayernu Mnichov a klub by se měl pokusit o nahrazení 16 vytvořených gólů za jeho 19 zápasů. Ohromně těžký úkol. Ohromně zlepšené vedení sportovního segmentu klubu však má plán.

Antonio Nusa

Vysoko na žebříčku možných posil je totiž Antonio Nusa z Brugg. Nusa je senzací. Už v minulé sezóně zaujal v Lize mistrů, kde hrál jako 17letý a obránce přiváděl k šílenství. Sedminásobný reprezentant Norska se v této sezóně dostal k větší minutáži a byl produktivnější, ačkoliv 3 góly a 3 asistence za 1000 ligových minut žádná sláva není. Je to ale velký problém drtivé většiny mladých křídelníků. Ostatně dlouho jsme to viděli u Vinícia v Realu Madrid. Nusa ale patří mezi nejtalentovanější křídelníky současnosti. Mluvilo se o tom, že už je před dokončením jeho přestupu do Tottenhamu. Ten ale Nusa zrušil pro zájem Brentfordu, avšak i tento přestup nedopadl. 19letý Nor je stále k dispozici, a právě z něj by Crystal Palace chtělo mít náhradu za hvězdného Oliseho.

Antonio Nusa

Vlastní zdroje

Crystal Palace ale nutně nemusí chodit mimo klub. Minulé léto totiž z brazilského Fluminense přišel jistý Matheus Franca, obrovský talent, křídelník nebo i ofenzivní záložník, podobě jako Olise, skvělý 1na1, ohromně rychlý a mrštný. V tomto ročníku odehrál v prvním týmu 12 zápasů a moc nepřesvědčil. Je to ale jeho první sezóna v Evropě a je nezkušený. Střípky fotbalové geniality už však ukázat stihl. I on by tak s odchodem Oliseho mohl dostat větší prostor. V klubu je navíc stále i odchovanec Jerusun Rak-Sakyi. Ten za sebou měl skvělou sezónu v League One, ale během tohoto ročníku měl velké problémy s hamstringy. Potenciál je v něm ale velký. Navíc je to skutečně produktivní křídelník. Uvidíme, zda i on dostane větší prostor

Matheus Franca

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články