Zpět na » Premier League » Ruud van Nistelroy by se mohl stát asistentem Erika ten Haga

Ruud van Nistelroy by se mohl stát asistentem Erika ten Haga

Ruud van Nistelroy by se mohl stát asistentem Erika ten Haga © iconsport.photo - Ruud van Nistelroy

0

Líbilo se

23.06. - Ruud van Nistelroy je jednou z největších legend moderní éry Manchesteru United. Mýtický nizozemský kanonýr už je nějakou dobu trenérem a má celkem solidní renomé. Nyní je blízko návratu do Manchesteru United, kde by mohl pracovat s Erikem ten Hagem. Nabídku mu ale chystá Burnley.

Ruud van Nistelroy se jakožto hráč nejvíce prosadil na Old Trafford. Do Manchesteru United přišel v roce 2001 z PSV Eindhoven a během 5 let se z něj stala klubová legenda. V první sezóně dal v Premier League 23 gólů, 10 přidal v Lize mistrů, kde je doposud jedním z historicky nejúspěšnějších kanonýrů. Na Old Trafford se zastavil na 219 zápasech a 150 gólech. To jsou skutečně brutální čísla. Následně strávil 4 roky v Realu Madrid, poté hrál Bundesligu za Hamburk a poslední sezóna jeho kariéry byla v Maláze. Dal se ale na trénování. Prošel mládežnickými týmy PSV, dvakrát vedl A-tým a dvakrát byl asistentem trenéra u nizozemské reprezentace. V Eindhovenu ale v létě 2023 skončil.

Velký návrat do Manchesteru United?

Vypadá to ale, že dnes už 47letý nizozemský kanonýr je zase v kurzu a po roční pauze by se měl k trénování vrátit. A mohlo by to být rovnou v Manchesteru United, kde by byl jeho návrat opravdu velkou věcí. Neměl by však Erika ten Haga nahradit, ale doplnit jeho trenérský tým. Už měl údajně dostat nabídku a uvidíme, zda se další velké jméno do tohoto slavného klubu vrátí. Už jsme pár legend na lavičce i v trenérském štábu viděli. Jednou dobou byl hrajícím koučem Ryan Giggs, hlavním trenérem byl Ole Gunnar Solksjaer a jeho asistentem Michael Carrick. Van Nistelroy by tak prvním nebyl.

Další nabídka je z Burnley

Zda přijme je ale otázné. Nabídku totiž měl dostat i od Burnley, kde by však nebyl asistentem, ale hlavním trenérem jako náhrada za Vincenta Kompanyho. Kdyby Burnley získalo trenéra z Nizozemska nebo Belgie, byl by to ideální stav. Osa týmu je totiž postavena na hráčích především z Belgie. Někdo se stejným vnímáním fotbalu a se stejnou mentalitou by byl potřeba. A Ruud van Nistelroy splňuje vše jako Vincent Kompany. Jméno, k němuž budou hráči vzhlížet a belgičtí fotbalisté jako Benson, Al-Dakhil a další by k němu mohli vzhlížet. Vybere si tuto těžší výzvu, nebo návrat na stadion, kde prožil nejlepší léta své kariéry?

Ruud van Nistelroy

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články