Zpět na » Premier League » Sir Jim Ratcliffe prozradil, proč si Manchester United nechal Erika ten Haga

Sir Jim Ratcliffe prozradil, proč si Manchester United nechal Erika ten Haga

Sir Jim Ratcliffe prozradil, proč si Manchester United nechal Erika ten Haga © iconsport.photo - Ratcliffe a ten Hag po finále FA Cupu

0

Líbilo se

23.06. - VIDEO Spolumajitel Manchester United Sir Jim Ratcliffe vysvětlil rozhodnutí ponechat Erika ten Haga na pozici hlavního trenéra, navzdory tlaku a spekulacím o jeho možném odvolání. Během CEO Summitu The Times se Ratcliffe podělil o své myšlenky na budoucnost klubu a roli trenéra v něm.

Po skončení sezóny, která byla pro Manchester United nejhorší v historii Premier League s osmým místem, se klub rozhodl přehodnotit situaci. I přes vítězství nad Manchester City ve finále FA Cupu se Ten Hag ocitl pod obrovským tlakem. Společnost INEOS, vlastnící klub, údajně vedla rozhovory s několika trenéry, včetně Thomase Tuchela a Mauricia Pochettina, ohledně možného nahrazení Ten Haga.

Proč zůstal ten Hag?

Nakonec však bylo rozhodnuto, že nejlepší volbou je pokračovat s Ten Hagem. Ratcliffe byl na CEO Summitu The Times dotázán, proč se rozhodl pro důvěru v Ten Haga. "Erik? Protože je to dobrý trenér. Byl velmi dobrý v Ajaxu. Byl vlastně v Bayernu Mnichov..." řekl Ratcliffe, než byl přerušen další otázkou. Tazatel se zeptal, zda úspěch Manchester United závisí na výběru trenéra. Ratcliffe odpověděl: "Běžný člověk si rád myslí, že trenér je vším a že vše se točí kolem trenéra, a možná tomu tak bylo za časů Alexe Fergusona. Ale když se podíváte na těch 11 sezón v Manchester United, měli jsme celou řadu trenérů, a někteří z nich byli velmi dobří, pravděpodobně jsme měli sedm trenérů a žádný z nich nebyl úspěšný. Nemůžete přisoudit kořen problému trenérovi. Je to prostředí, ve kterém pracují. Tam směřujeme naše úsilí - řízení, praktiky, kvalita lidí, všechny tyto věci, které musíme řešit v Manchester United - což je to, co bychom udělali v jakémkoli podniku."

Ratcliffovy komentáře přicházejí jen pár dní poté, co během rozhovoru s Bloombergem uvedl, že trenér není ústředním problémem v Manchester United. „Je to sportovní klub. Musí být konkurenceschopný, potřebuje určitý stupeň intenzity, ale s podporující stránkou, protože pracujete s hráči, kteří jsou relativně mladí. Historicky toto prostředí neměl," dodal.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články