Zpět na » Premier League » Chelsea zahájila jednání s Crystal Palace ohledně přestupu hvězdného Michaela Oliseho

Chelsea zahájila jednání s Crystal Palace ohledně přestupu hvězdného Michaela Oliseho

Chelsea zahájila jednání s Crystal Palace ohledně přestupu hvězdného Michaela Oliseho © iconsport.photo - Michael Olise

0

Líbilo se

13.06. - Jednou nohou už byl Michael Olise minulé léto v Chelsea. Francouzský ofenzivní záložník ale šokoval a podepsal novou smlouvu. A rozhodně udělal dobře. Zejména konec sezóny byl naprosto fantastický a Chelsea zájem neztratila. Údajně zahájila nová jednání a bude chtít Oliseho podepsat.

Michael Olise je rodákem z Londýna. V mládí prošel akademií Arsenalu, Chelsea i Manchesteru City, ale nakonec zakotvil v Readingu hrajícím nižší soutěže. V jeho dresu Olise poprvé vyletěl na profesionální scéně a platil za jednoho z nejlepších mladých hráčů v Anglii. 7 gólů a 12 asistencí o tom jasně mluví. Přestoupil do Crystal Palace vedle Eberechiho Ezeho. Právě tato dvojice nebojím se říct až geniálních techniků dokazuje, že Crystal Palace a jeho sportovní vedení jde správnou cestou. Olise okamžitě zapadl. Jediným jeho problémem je křehké zdraví a doposud to byl malý počet vstřelených gólů.

Třeba v sezóně 2022/23 dal góly 2, zato 11x asistoval. Letošní ročník je ale jiný. Kvůli zraněním odehrál jen 19 ligových duelů, ale rovnou 10x pálil gólově, na 8 jich přihrál. Crystal Palace odehrálo doslova brutální závěr sezóny pod Oliverem Glasnerem a byl asi tou největší hvězdou týmu. Za mě je nepochopitelné, že ho Didier Deschamps nevzal a Euro, stejně tak ani klubového kolegu Matetu. Už minulé léto byl přitom jednou nohou v Chelsea. Tehdy ale přišel šok a když to vypadalo na přestup, podepsal novou smlouvu s Crystal Palace, takže zůstal právě na tento, životní ročník.

Olise opět jednou nohou v Chelsea

Je ale za mě dost nepravděpodobné, že 22letý francouzský reprezentant zůstane v tomto klubu i nadále, ačkoliv se zřejmě můžeme těšit na hodně zajímavý ročník. Dlouho se mluví o zájmu Manchesteru United, ale i návratu do Manchesteru City. Přitom je však stále ve hře i Chelsea. Ta zahájila jednání s Crystal Palace a také požádala o povolení zahájit jednání i se samotným hráčem, a to z důvodu, aby měla náskok před ostatními kluby, které se okolo Oliseho motají. Ve smlouvě, kterou minulé léto s Crystal Palace podepsal má být i výstupní klauzule. Právě ta má být předmětem jednání. Mluví se o částce okolo 70 milionů eur.

Michael Olise

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články