Zpět na » Premier League » Tottenham po dohodě ukončil smlouvu s rekordní posilou své historie

Tottenham po dohodě ukončil smlouvu s rekordní posilou své historie

Tottenham po dohodě ukončil smlouvu s rekordní posilou své historie © iconsport.photo - Tanguy Ndombele

2

Líbilo se

12.06. - Francouzský záložník Tanguy Ndombélé po vzájemné dohodě předčasně ukončil svůj kontrakt s Tottenhamem Hotspur. Ndombélé, který do Londýna zamířil v roce 2019 z Lyonu za tehdy rekordní přestupovou částku v historii klubu ve výši 63 milionů eur, opouští Tottenham po pouhých 91 zápasech a 10 gólech během pěti let v klubu.

Tottenham si od Ndombélého hodně sliboval, když jej v roce 2019 přiváděl z Lyonu za tehdy rekordní přestupovou sumu své historie.

Tehdy ještě mladý francouzský záložník si totiž během svých působení v Amiens a později Lyonu získal pověst jednoho z vůbec nejtalentovanějších hráčů v Evropě a Tottenham tedy neváhal za jeho služby zaplatit pořádný balík.

Jenže Ndombélé měl už od počátku svého působení u Spurs problémy s přizpůsobením se Premier League a za Tottenham odehrál poslední zápas v lednu 2022, načež se do konce sezóny vrátil na hostování do Lyonu.

Pendlování po hostováních

Za svůj bývalý klub Ndombélé odehrál 15 zápasů, francouzský klub se ale rozhodl neuplatnit opci na jeho trvalý přestup a francouzský reprezentant si tak musel hledat působení jinde.

Následující sezónu tak strávil na hostování v Neapoli, kde byl součástí týmu, který pomohl klubu k prvnímu titulu v Serii A po dlouhých 33 letech.

Minulou sezónu pak strávil v tureckém Galatasarayi, kde nastoupil k 26 zápasům ve všech soutěžích, včetně čtyř v Lize mistrů. Po ukončení smlouvy v Tottenhamu si tak nyní bude hledat nový klub, ve kterém se bude snažit navázat na své někdejší výkony.

Kam dál?

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články