Zpět na » Premier League » Mauricio Pochettino je favorit na obsazení pozice trenéra Manchesteru United, Ratcliffe měl o něj už dříve zájem

Mauricio Pochettino je favorit na obsazení pozice trenéra Manchesteru United, Ratcliffe měl o něj už dříve zájem

Mauricio Pochettino je favorit na obsazení pozice trenéra Manchesteru United, Ratcliffe měl o něj už dříve zájem © iconsport - Mauricio Pochettino by mohl od nové sezóny zamířit do Manchesteru United

0

Líbilo se

23.05. - Sir Jim Ratcliffe už dříve jasně ukázal, co si o Mauriciu Pochettinovi jako trenérovi myslí. Ten po pouhé jedné sezóně v Chelsea klub opouští. Pochettinovo působení na Stamford Bridge bylo smíšené, ale klubu se podařilo dostat ze dna tabulky a zajistit si umístění v nejlepší šestce.

Po oznámení svého odchodu argentinský trenér adresoval fanouškům Chelsea následující prohlášení: „Děkuji vlastnické skupině a sportovním ředitelům Chelsea za příležitost být součástí historie tohoto fotbalového klubu. Klub je nyní dobře připraven na další postup v Premier League a evropských pohárech v následujících letech."

Pochettinův odchod může mít značný dominový efekt, protože podle Sky Bet je nyní právě on favoritem na nahrazení Erika ten Haga v Manchesteru United. Nizozemský trenér je totiž pod velkým tlakem na Old Trafford, když dovedl klub k jeho vůbec nejhoršímu umístění v historii Premier League, a sice k osmému týmu. Jedinou nadějí United na evropské poháry je nyní finále FA Cupu, kde musí porazit Manchester City, aby si zajistili místo v Evropské lize.

Ratcliffe chtěl Pochettina získat již v minulosti

Pochettinova nově nabytá volnost by mohla znovu vzbudit zájem Sira Jima Ratcliffa, který se již dříve pokusil tohoto bývalého trenéra Tottenhamu a PSG najmout. V roce 2022 informoval server ESPN, že se Ratcliffe snažil Pochettina přesvědčit, aby převzal trenérský post v Nice.

Manager Pochettino´s departure from Chelsea shocks ex-players | SuperSport

Britský miliardář byl ochoten splnit jeho požadavky za každou cenu, takže se zdá velmi pravděpodobné, že pokud by ten Hag klub opustil, byl by Pochettino na vrcholu Ratcliffova seznamu kandidátů. Tato spojitost s Old Trafford není pro Pochettina nová, jelikož byl jedním z hlavních kandidátů na převzetí funkce ještě před původním jmenováním ten Haga.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články